Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan közöljem vele, hogy...

Hogyan közöljem vele, hogy nem tetszik/nem kérem az ajándékát? (lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


14 éves fiú vagyok, szeretem a dubstep és a rockzenét, a mai popelőadók hidegen hagynak. Karácsonyra kaptam tőle egy Ilyen fülhallgatót ( [link] ) és gyárilag hibás volt, és külföldön vette egy üzleti útja során. 3 hete megint elment, ma jött vissza, és cseregaranciával hozott egy újat ugyanebből a típusból, és hozott kárpótlásul egy másik típust is, egy ilyet ( [link] ) viszont ez tagadhatatlanul és egyértelműen egy nőknek tervezett fülhallgató, és mikro odaadta akkor azt mondta hogy ez a legjobb fajta. Én meg természetesen rohadtul megsértődtem, ezt az ajándékot akkora sértésnek vettem, mintha hozott volna nekem egy HelloKitty-s vagy egy Eperkés pólót....Iszonyatosan megsértődtem, szóhoz sem jutottam. Csak letettem az asztalra és bevonultam a szobámba. Szerintem azóta ő is rájött hogy valami nem oké, de maximum annnyira jöhetett rá, hogy valamiért nem tetszik nekem, de azt nem tudja hogy miért. Hogyan közöljem vele hogy ez egy női fülhallgató és eszem ágába nincs használni, meg főleg hordani. Mit mondjak neki hogy annyira ne sértsem meg, hogyan közöjem vele hogy nem tetszik nekem, sőt, sértésnek vettem. Mit mondjak? Könyörgöm segítsetek!


Előre is nagyon köszi!


2012. ápr. 5. 14:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a sértődésed okát,de ezek a fülhallgatók nem női.Nyugodtan lehet használni férfinak,nőnek is egyaránt.

Nekem is ilyen van már elég régóta,és soha senki nem szólt meg,hogy női lenne..

25/F

2012. ápr. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Megköszönöd szépen, hogy gondolt rád és törte magát! Aztán amelyik tetszik, azt hordod, a másikat meg otthon használod.

Végül pedig megtanulod becsülni a dolgokat!

2012. ápr. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Már nem azért, de a kérdésből ítélve kaptál két fülest, amiből az egyik nem tetszik. Szépen használod a másikat, és kussolsz, ha kérdezik, elmondod, túl lányos, de most kb olyan hisztit csináltál egy szaros füles miatt, mintha minimum magassarkút kaptál volna, bár a saller hatékonyabb lenne! Megbántottál egy embert, aki jót akart neked... Gondolkozz már, könyörgöm!
2012. ápr. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

Tipikus kamasz hiszti, ez a véleményem. Mibe került volna megköszönni, majd finoman közölni, hogy ez női füles és bár nagyon örülsz neki, de szeretnéd kicserélni?


26 N

2012. ápr. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

1. Egyik fülhallgató sem lányos!

2. Mind a kettő drága mint a pusztulat.

3. Gondolom valamelyik szülődről beszélünk, mert nem írtad.

4. A bánatod igazi okát beszéld meg vele, ne vetíts egy nyomorult fülhallgatóra.


Ha úgy érzed ezekkel akar megvenni miközben nem törődik veled, akkor hajrá, nyisd ki a szád. Ez a fülhallgató nem lehet bajod.

2012. ápr. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

eredetit soha nem vennének nekem, aki pedig azt gondolná hogy el vagyok kényeztetve akkor az is téved mivel ruhákon és ételen (meg persze tankönyvek, meg minden, amit általánosan egy gyerek kap és szükséges a felneveléséhez)kívül mindent magamnak kell megvennem, és majdnem minden olyan cuccomat, ami igazi és drága, azt mind magamnak vettem, úgyhogy akik sztereotípiákon alapozva válaszolnak azok legyenek szívesek elkussolni, mert ők dolgokat GONDOLNAK és HISZNEK nem pedig tudnak! Teljesen jogtalannak tartok néhány választ a fentiek közül, mivel ők azt nem rám mondták hanem maximum a szomszéd kispistának aki mindent megkap amit csak akar. Hogy őszinte legyek soha nem kértem ilyen füleseket, szóba sem ejtettem őket, legszívesebben eladnám őket, de mivel ajándékot b@szottul nem illik eladni, ezért nem teszem meg. A további megalapozatlan válaszok figyelmen kívül lesznek hagyva.


U.i.: Már most megbántam hogy kérdést tettem fel ide, egyértelműen én vagyok az agyalágyult retardált, és csak én vagyok az egyetlen aki kellemetlenül érzi magát, ha lédi kakás fülhallgatót hord. Aki pedig beszól az szóljon már egy kicsit a címéről is, küldök neki pónis, szivárványos pólót hogy hordja egészséggel!

2012. ápr. 5. 17:13
 7/11 A kérdező kommentje:
És vajon miért is lennék hisztis? Mert nem nem tetszik egy ajándék és ezt kifejtem? Ennyit a Gyakorikérdések.hu segítőkész társaságáról, majd f@sz fog itt segítséget kérni, amikor még a kérdésre sem válaszolnak hanem egyből pofáznak hogy ez meg az nem tetszik. Akkor nem kell válaszolni annyira nehéz kibírni? Emlékeztetném a válaszolókat hogy nem vélemény kinyilvánítása miatt van kíírva egy kérdés, hanem azért hogy válaszolj rá! Ez nem mónika show hanem egy oldal, ahol az ember egy kérdést tesz fel és választ vár rá.
2012. ápr. 5. 17:18
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem látok benne semmiféle nőies dolgot.Nem látom,hogy ezeket a füleket miért ne hordhatná fiú.De gondoltam ne nőként nézem,így megkértem a srácokat,hogy nézzék meg a füleket,és mondják el,hogy ők használnák-e ha ilyet kapnának(teljesen mindegy hogy hamisítvány vagy eredeti)

4 fiam van,így kaptam választ bőven.

A 14 éves fiamnak az első nagyon bejött,de simán elfogadná a másodikat is.

A 18 éves iker fiaimnak mindkettő bejön,és használnák. 22 éves fiam elolvasta a kérdésedet,és nem érti ő sem ,miért hiszed hogy nőies lenne,mert szerinte nem az.A párom szerint sem az..

Ezek után ha hamisítvány,ha nem a hisztid messze nem volt jogos,ahogy a legutolsó hozzászólásod sem.

Csak megjegyzem,engem meglep,hogy 14 éves fiú létedre ilyen szókinccsel rendelkezel.Olvasva olyan mintha egy felnőtt nő írta volna.

42/N

2012. ápr. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Ha nem a mónika show, akkor hagyd abba a cirkuszolást!

Egyébként szerintem nagyon nehéz kitalálni, hogy mit mondj, de pl ilyesmit:

Kedves XY! Nagyon kedves vagy, hogy gondoltál rám, de ez a fülhallgató nem igazán az én stílusom, legközelebb kérdezz meg kérlek, ha ilyesmit szeretnél venni... (XY helyére behelyettesítendő a személy, mivel nem írtad kiről van szó és nem szeretném, ha előítéletességel vádolnál)

2012. ápr. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A legutolsó választ (17:23-mas) tartom a leghasznosabbnak az összes közül. Nem az a bajom egy válasszal, hogy sértő megjegyzést tesz rám, vagy sem, hanem hogy mennyire lát bele a problémába és próbálja meg azt megoldani. Kedves 17:23-mas hölgynek üzenem, hogy az én ismertségi körömben egy ilyen fülhallgatónak a viselése elég ciki, mikor tudják rólam hogy utálom Lady Gagát, eléggé érdekes lett volna abban mászkálnom, biztos ezzel csesztettek volna egy darabig, igazából ennek a fülesnek a hordása kizárólag rám nézve lenne ciki, és nem a lányossága miatt nem akarom hordani, hanem mert Lady Gagás, és rühellem Lady Gagát, ezért vettem sértésnek, ő valószínüleg ezt nem tudta, ettől függetlenül ez engem abban a pillanatban megbántott mert hirtelen reakcióm volt. A szókincsemre pedig azt az egy okot tudom mondani hogy sokat olvasok.
2012. ápr. 5. 17:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!