Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan kell köszönni egy...

Hogyan kell köszönni egy velem egyidős vagy csak pár évvel idősebb nőnek az alábbi helyzetekben?

Figyelt kérdés

-A boltban

-Hivatalos helyen

-A szomszédnak

-Ismerősnek


19 vagyok



2012. ápr. 2. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Boltban: szia

Hivatalos helyen: várd meg, míg ő köszön és úgy köszönj te is

Szomszéd: szia

Ismerős: szia

2012. ápr. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
hivatalos helyen Jó reggelt/napot/estét
2012. ápr. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én még boltban is megvárom inkább, amíg ő köszön, mert volt már, hogy Szia!-val köszöntem, ő meg Jó napot!-tal.


20/L

2012. ápr. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Te fiú vagy, vagy lány?

Hivatalos helyen egy Jó napot! (reggelt, estét) mindig megfelel. Ismerősnek, szomszédnak egy szia jár. A boltban lányként simán elmegy a szia, fiúként viszont attól függ, hogy egyébként ismered-e korábbról, vagy gyakran vásárolsz -e ott. Ha igen, akkor tegezd le! Ha nem, egy csókolommal bepróbálkozhatsz és nézd meg a reakciót. Én a helyedben simán letegezném, főleg ha szimpatikus.

2012. ápr. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

boltba bemegyek: Jó napot kívánok! Ha sziáznak a 40 éves eladók, akkor én is visszasziázom.


hivatalos helyen mindig jónapot, elvileg ő sem tegezhetne, de megteszik és ez az ő taplóságuk. Pl. bankban simán letegeztek engem, pedig 30 elmúltam.


szomszéd, ismerős szia. Szomszédnak egyébként még 10 év múlva is csak szia.

2012. ápr. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!