Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi lehet a magyarázata (indoka...

Mi lehet a magyarázata (indoka, oka, eredete) annak, hogy az irániak az öltönyhöz nem viselnek nyakkendőt?

Figyelt kérdés
2009. jún. 13. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Szeritem ez náluk a szokás, nem hiszem hogy lenne különösebb eredete.
2009. júl. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de sajnos, nem elégített ki. Reza Pahlavi (a Sah) idején a köztisztviselők, illetve azok, akiktől azt várták el, még viseltek nyakkendőt. Ma már olyan helyen sem viselik (pl. ENSZ Közgyűlés), aol ez elvárható lenne. Valami történhetett, a vallási vezetés adhatott ki ilyen utasítást. De miért?
2009. júl. 26. 14:45
 3/4 Phoney ***** válasza:

A nyugati öltönyt egy ideje a nyugati elnyomással azonosítják. Magára az öltönyre tényleg visszaszoktak, de azért a nyakkendőt nem kötik meg.


"An extreme example of anti-necktie sentiment is found in Iran, whose theocratic rulers have denounced the accessory as a decadent symbol of Western oppression. In the late 1970s (at the time of the Islamic Revolution) members of the US press even metonymized Iran's hardliners as turbans and its moderates as neckties. To date, most Iranian men have retained the Western-style long-sleeved collared shirt and three-piece suit, while excluding the necktie.[17][18]" - [link]

2010. júl. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ilyesmire gondoltam én is. Mindenesetre furcsa "népszokás", egyedi tiltakozás.
2010. júl. 31. 14:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!