Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az emberek miért tegezik az...

Az emberek miért tegezik az állataikat?

Figyelt kérdés
Gyere ide, ügyes vagy stb.
2012. márc. 18. 12:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Nem igazán értem. Az jobb lenne, hogy: Uram, lenne szíves idejönni? Kér még kegyed ennivalót?
2012. márc. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%

Mert az állatokat úgy kezeli az ember kb, mint a gyerekeket. Őket is tegezed automatikusan :)

Persze vannak kivételek, pl. a Vanek úr Párizsban c. könyvben :)

2012. márc. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%
Mert barátoknak tekintik őket. Én néha magázom a macskámat, nem is tudom, miért?
2012. márc. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%
:D:D Ez de vicces:D Most lemegyek, és így fogom felkellteni a cicám: Uram, ideje felkellnie, hasára süt a nap. Esetleg kér vmit enni?
2012. márc. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
bocsi, de ezt muszáj volt feltölteni kommentvitézre:D
2012. márc. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%
Általában én is tegezem a lovamat, pedig a ló aztán "nemes állat". :P De különben a vezényszavakat leegyszerűsítem neki, mert úgy könnyebben megérti. De aztán a magázás meg csak bonyolítana a helyzetén, mivel az állatok más módon kommunikálnak, mint az emberek. És jóval könnyebb neki azt mondani, hogy "ügess!", mint azt, hogy; "legyen szíves ügetni". Vagy ahelyett, hogy "állj" azt, hogy "álljon meg!". Így könnyebben megjegyzi a szavak jelentését. Ugyanez igaz a kutyára is. (Bár a "lábhoz" nem igazán tegezés, az nem is tudom, hogy minek számít.)
2012. márc. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%
Még ilyet! Megest kérelmet is intézek a kutya úrhoz, hogy lesz-e szíves abbahagyni az ugatást, esetleg egész nap ezt óhajtja tenni. Amennyiben az utolsó opciót választja, letegezem.
2012. márc. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%
Mi magázódunk a kutyámmal..sőt: ha "olyanunk" van, még Ön-özzük is egymást. Kicsit nehezen rázódott bele, de mostmár semmi gond. Igaz: az ikesige-ragozást még gyakorolni kell, de a beszéde alapjában választékos. Szépen énekel is!:DDD
2012. márc. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
96%

:DD kedves kérdező, te magázod őket?

Legközelebb megkérdezem a macskámat hogy óhajt-e elfogadni egy kis simogatást, vagy ne zavarjam ilyesféle tettekkel őfelségét :)

2012. márc. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
98%

Mert hogy hangzik az hogy:

- Maga meg miért sz@rt a szoba közepére kedves Csahos úr?

2012. márc. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!