Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit csinálsz, ha lehülyéz az...

Mit csinálsz, ha lehülyéz az ügyfeled (akinek köteles lennél segíteni)? Felállsz és otthagyod, ha át tudod passzolni másnak? Válaszolsz neki valami kulturáltat, esetleg visszabunkózol?

Figyelt kérdés
2012. márc. 14. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:
ismerni kéne a konkrét szitut,mert így nem biztos,hogy eltaláljuk azt a helyzetet amibe kerültél
2012. márc. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Olyan tanácsot adnék neki, amivel rosszul jár
2012. márc. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mosolyogj, tudod mindenki magából indul ki. Aki emberekkel dolgozik mindig kedvesnek kell lennie, bármily nehéz is. Barátnőm call centerezik, ha már ismerős a haklis ügyfél száma, már fel sem veszi.

Megoldás lehet, hogy hívsz egy másik kollégát, aki jobban tudja kezelni ezt a helyzetet, te pedig szusszansz egy kicsit. Amondó vagyok, hogy beszéljetek meg ilyen esetekre egy forgató könyvet, mert az ügyféllel nem lehetsz bunkó és nem küldheted el a fenébe.

2012. márc. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
igen,írd le a konkrét szitut,akkor pontosabb választ tudunk adni.
2012. márc. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát ez eléggé sokfajta helyzetet teremt(het).


Én eladóként dolgozok egy közepes méretű boltban, szoktam mindenféle természetű emberekkel találkozni. Mindig próbálom a legjobbat kihozni magamból, mosolyogni, kedves lenni stb, hiszen eladóként nem érdekem nekem az hogy a vevőt elijesszem a bolttól.

Viszont találkoztam már nem egy olyan vásárlóval, aki mellett még az áruk is megfagytak szinte, olyan természete volt.

Ha valaki nekiáll bunkózni, akkor is próbálok kedves lenni, elengedem a fülem mellett. Viszont aki már nagyon elveti a sulykot, és úgy beszél mintha én rabszolga lennék, azért már szoktam szólni ! Azért egy határt meg kell húzni. Nekem is szokott rossz napom lenni, de eszembe sem jutna a vevőkön kitölteni a mérgem. Viszont aki azért jön be, mert ideges és hogy "nézelődés" néven veszekedjen az eladóval, azokat én sem szoktam tolerálni. Kollégáim között van hirtelen haragú is egyébként.


Azért azt jegyezzük meg, hogy nemcsak a vevők vagy az ügyfelek tudnak bunkózni, hanem az eladók vagy vezetők vagy egyéb emberek is. Találkoztam már roppant illetlen, és neveletlen eladóval is más boltban, aki szerintem azért élvezte a munkáját, mert kitölthette a mérgét a vevőkön, persze ez csak az én elgondolásom.


Remélem tudtam segíteni! :)

2012. márc. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
ha nagyon bunkó akkor kultúráltan és nyugodtan és fapofával kell valami olyat visszaszólni amitől köpni nyelni nem tud :D
2012. márc. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!