Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Operaházba hogyan illik...

Operaházba hogyan illik kiöltözni?

Figyelt kérdés

öltöny?

vagy fekete alj,kardigán,fehér ing, nyakkendő? színes inget itt mennyire tolerálják(kék?)



2012. márc. 6. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:
az Operába még kiöltöznek az emberek. A nők estélyiben, a férfiak sötét öltönybe. Egy világos kék ing szerintem még belefér.
2012. márc. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Férfinek sötét öltöny,világos ing,nyakkendő.nőnek alkalmi ,estélyi ruha.
2012. márc. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz. Én rendszeresen járok Operába, a férfiakon öltöny van, az igaz, de az estélyi nem kötelező. Azok járnak estélyiben, akik az első felvonás után hazamennek, mert nem bírják tovább elviselni a "nyekergést".

Megteszi egy koktélruha is, de tökéletes egy csinos ruha vagy szoknya-blúz.

Ha a 3. emeletre van jegyed, oda akár farmerban is lehet menni.

2012. márc. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
rajtam fehér ing volt, azon pedig sötét mellény, a lényeg hogy legyél elegáns, szerintem a farmer nem para
2012. márc. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog senki kioktatni, ha nem találod el a közízlést, max aki direkt divatbemutatózni megy, az fog lenézni, de az meg nem fáj.


Egyébként az öltöny tök jó bármilyen inggel, nyakkendővel.

Nőknek is elegáns, de nem kell kényelmetlen estélyiben feszengeni, kivéve operabál.


Az Operaház azért jó, mert oda fel lehet venni a nem szeretem típusú szebb ruhákat, amik mégse tetszenek úgy, mint a boltban, és nincsenek agyonhasználva... 1-1 estét ki lehet bírni bennük! :-)

2012. márc. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csak ingujjban ne legyél. Szerintem oda nagyon laza a kardigán is. Szóval öltöny legyen rajtad, akár színes inggel, nyakkendő nélkül is jó.

Nőknek meg nem kell estélyiben lenni. Szép is lenne utána BKV-zni estélyiben. :D Merthogy nincs mindenkinek kocsija, aki az Operába jár. Bőven elég egy elegáns ruha vagy kosztüm vagy szoknya, alkalmi felső összeállítás.

2012. márc. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!