Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy találkozó folyamán ahol a...

L85 kérdése:

Egy találkozó folyamán ahol a barátnőd és egy régi barátja beszélget, de téged is meghívnak mint harmadik fél, kinek a feladata bevonni a barátot, azaz az ő eddigi barátságuk szempontjából ismeretlen személyt a beszélgetésbe?

Figyelt kérdés

A szituáció:

Egy régi barát felkeresi a párod, hogy jó lenne ha összeülnénk egy tea melletti beszélgetésre mert már rég találkoztak és a barátnőd elhív téged is.

Amikor megérkeztek a kávéházba, bemutatkoztok egymásnak az barátnő barátjával, rendeltek és helyet foglaltok.

Ezt követően egy órán keresztül folyik a beszélgetés, de csak a párod és a barátja között. Részükről egyszer sem történik kísérlet az egy órás beszélgetés folytán a társalgásba való bevonásra, valamint az általuk választott témák is szakmaspecifikusak, így a spontán bekapcsolódás lehetősége sem járható.

Tehát végső soron egy óra hallgatással telt a találkozó, és utána a barátnő volt felháborodva, amikor ez említésre került, mondván... miért nem kapcsolódtál be?

Jogos a felháborodása, vagy reális a problémám, és nekik kellett volna bevonni a beszélgetésbe a megfelelő témaválasztással és néhány hozzám intézett kérdéssel?


2012. febr. 1. 10:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Éppen ezért nem kell elhívni téged, ha úgysem tudsz hozzászólni a dolgokhoz. Csúnya dolog, vagy sem, én sosem hívom el a páromat olyan találkozókra, ahol volt o.társaimmal vagyok, vagy a barátnőmmel. Úgyis csak ülne egész este, hiszen fogalma nincs róla, hogy nekünk milyen közös emlékeink vannak, vagy bármi egyéb.


A ti helyzetetek ott lett elrontva, hogy egyáltalán meghívott. Legközelebb ne menj el, hacsak nem akarod magad kínozni. Az, hogy nem kapcsolódtál be, senkinek sem a hibája.


21L

2012. febr. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nyilvánvalóan ez a megoldás a szituáció elkerülése, de én egy ilyen felmerülő szituáció megfelelő kezelésére lennék kíváncsi.
2012. febr. 1. 10:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha már elhív (ami tényleg nem jó), akkor a központi személy (vagyis aki mindkét másikkal van kapcsolatban) figyeljen oda arra, hogy mindenki részt veHESSEN a társalgásban.

Vannak emberek, akik nagymesterei annak, hogy mindenki iránt érdeklődjenek, mindenki magnyilatkozhasson, mindenki úgy érezze, hogy érdekes... Ezt kell megtanulni, ha olyan társaságot hozunk össze, ahol nem nagyon ismerik egymást egyes emberek.

2012. febr. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem erre a párodnak kellett volna figyelnie, hiszen ő hívott el. Az én ex párom is ilyen volt a baráti társaságában, én órákig hallgattam mellette, mert olyan témákról volt szó, hogy ahhoz én semmit nem tudtam hozzászólni. Kb. ködnek éreztem magam, mintha ott se lennék. Egész egyszerűen az lett a megoldás, hogy én sosem mentem el a baráti összejövetelekre. Ha én meghívom valahova a páromat, én saját felelősségemnek érzem, hogy ő is érezze jól magát, ergo megpróbálok olyan témát IS találni, amibe ő is beletud szólni. Ilyen szempontból szerintem igazad van, de kár ezen összeveszni. Kérd meg, hogy legközelebb ha ilyen ismerőssel találkozik, akkor ne hívjon meg, vagy próbáljon olyan közös témát találni, amihez kicsit te is konyítasz és kész. :)
2012. febr. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!