Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért szeretnek az emberek...

Miért szeretnek az emberek TV-t nézni, rádiót hallgatni?

Figyelt kérdés
Pontosabban, arra gondolok, amikor bekapcsolják valamelyiket, olyan indokkal, hogy "szóljon valami". Rengeteg ismerősöm van, akik ezt csináljak, egyszerűen nem bírnak csendben lenni. Mindig bekapcsolják valamelyiket. Nekem meg az agyamra megy. Én szeretem a csendet, és engem egyszerűen zavar a TV és a rádió. Hallom a sok reklámot, ordítozást..nem tudom ebben mi a jó. Tehát miért szeretnek az emberek Tv-t nézni, illetve rádiót hallgatni?

2012. jan. 20. 09:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Azt sem írta senki, hogy a nap 24 órájában könyvet kell olvasni. :)
2012. jan. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem, mert én szeretem például a zenét és a csendet is, de mondjuk ha lejátszok egy albumot, akkor elfárad az agyam, és csendre vágyom, ezért kikapcsolom a zenét. Hiába tennék be új cédét, nem élvezném már. Pár óra múlva újra kedvem lesz hozzá.


De azt, hogy valakinél mindig kell legyen háttérzaj, ráadásul rádió, TV, vagyis mindegy, hogy mi, csak szóljon, azt nem tartom normálisnak. Az ilyen emberekkel baj van. Szerencsére a családban ilyen ember nincs, meg is őrülnék ettől. Egyébként apukám sokat hallgatja a rádiót, de egyrészt nem állandóan, másrészt meg célirányosan teszi, azaz nem a danúbiuszt rakja be az aktuális trendi slágerekkel meg ilyenek, hanem híreket hallgat, olyan műsorokat, ahol értelmes dolgokról beszélgetnek, aztán míg kész a ház körüli munkákkal, addig csomó mindent megtudott a világ folyásáról. Nem arról, hogy alekosz mit csinált, hanem fajsúlyosabb dolgokról.

2012. jan. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

2. Voltam.

5. tetszik ez a gondolat, amit írtál, el is gondolkodtatott.

Én csak kizárólag vezetés közben szeretek rádiót hallgatni, de eddig nem tudtam miért.

most rájöttem, azért, mert mint írtam fent, szeretek gondolkodni, de sokszor annyira bele merülök, hogy megszűnik körülöttem a világ és hát ez vezetés közben ugyebár nem szerencsés :-)Olyankor pont jól jön, hogy "valami zörög",így nem tudok bele merülni az agyalásba. A zene, vagy egy tőlem független riport téma nem tudja úgy elvonni a figyelmem.

2012. jan. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én gyerek koromtól, mai napig iszonyat félős vagyok.Minden kis nesztől, legyen az akár a szekrény roppanás, vagy egy pici huzattól leeső papír darab, a hűtő felzúgása, vagy bármi frászt tudok kapni.

Nálam ezért kell hogy menjen éjjel-nappal a tv, mert olyankor vagy nem hallom, vagy ha hallom is ráfogom hogy a tv-ből jött a hang.

Én aludni is csak úgy tudok, ha halkan megy a tv.Ha véletlenül este olyan csatornán marad amin éjjel nincs adás és automatikusan kikapcsol a tv, akkor az első kis neszre leizzadva ugrok ki az ágyból.

2012. jan. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!