Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért szeretnek az emberek...

Miért szeretnek az emberek TV-t nézni, rádiót hallgatni?

Figyelt kérdés
Pontosabban, arra gondolok, amikor bekapcsolják valamelyiket, olyan indokkal, hogy "szóljon valami". Rengeteg ismerősöm van, akik ezt csináljak, egyszerűen nem bírnak csendben lenni. Mindig bekapcsolják valamelyiket. Nekem meg az agyamra megy. Én szeretem a csendet, és engem egyszerűen zavar a TV és a rádió. Hallom a sok reklámot, ordítozást..nem tudom ebben mi a jó. Tehát miért szeretnek az emberek Tv-t nézni, illetve rádiót hallgatni?

2012. jan. 20. 09:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A csend alapvetően idegesítő, ez ösztönös, a legtöbb ragadozó ugyanis csendben vadászik. Megfordítva, a bozótban csörtető állattól nem kell tartani, mert nem vadászik, ezért szeretik jobban az állatok inkább a alapzajt, mint a csendet (persze a hangzavart már senki nem kedveli).
2012. jan. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Engem nem idegesít a csend. Én sem értem miért mondják azt, hogy "csak zörögjön valami". Én szeretek gondolkodni, arra összpontosítani amit csinálok, nem szeretem ha valami elvonja a figyelmem.

Van egy üzlet, ahova rendszeresen járok. Alapból szeretek az eladóval beszélgetni, mert nagyon aranyos, de folyton üvölt nála a rádió és mindig túl kellett kiabálni. Az utóbbi időben már azt csinálom, hogy azért sem beszélek hangosabban, aztán egy idő után lehalkítja, mert nem hallja amit mondok. :-)

2012. jan. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem két dolog miatt. Egyrészt társas lényekként jobban elviselhető az egyedüllét ha beszédet hallunk, másrészt az agy igényli az ingereket, a csend meg nyomasztólag hat ránk.
2012. jan. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

tv-t már évek óta nem nézek. amikor másnál vagyok, és megy a tv, akkor hallok egy olyan különös halk zúgást, amit a készülék bocsájt ki. na, az idegesít.


rádiót, zenét szívesen hallgatok, mert közben lehet mást is csinálni. takarítani, mosogatni pl szívesebben szoktam, ha megy valami jó kis pörgős nóta :)


elaludni is csak filmre tudok, nyomaszt ha full kuss van. gyerekkoromban mesés magnókazettát hallgattam. ennek köszönhetően betéve tudtam egy halom népmesét és Mátyás királyos történetet :D

2012. jan. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Egy pszichiátertől hallottam: akinek szüksége van arra,hogy állandóan legyen zaj körülötte,az fél a saját gondolataival egyedül lenni. Sok igazság van benne.

Én is inkább a csendet szeretem.

2012. jan. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mert nem kell semmit sem csinálni, gondolkodni és kényelmes. Árad a sok agymosás. Könyv olvasás már megerőltető dolog sokak számára.
2012. jan. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
En is ugy tudom, h az agy igenyli az ingereket es ez keszteti az embereket arra.
2012. jan. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Mert nem kell semmit sem csinálni, gondolkodni és kényelmes. Árad a sok agymosás. Könyv olvasás már megerőltető dolog sokak számára."


"Kényelmes" házimunka közben könnyű olvasni, valóban. :)

2012. jan. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A nap 24 órája nemcsak házimunkából áll..
2012. jan. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Azt sem írta senki, hogy valaki 24 órán át hallgat rádiót. :)
2012. jan. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!