Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Heti két fürdés nagyon kevés?

Heti két fürdés nagyon kevés?

Figyelt kérdés

Erről a kérdésről ugrott be: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Az én szüleim így neveltek engem. Szerencsére nem szivattak érte az iskolában(vagy nem a szemembe mondták), meg amióta egyedül fürdök, 11 éves korom óta, gyakrabban zuhanyzom. Általában két naponta, de edzés után, vagy ha valami miatt leizzadok, koszos leszek akkor mindig lefürdök (és a családtagjaim is).


Viszont a szüleim és a kistesóm most is így fürdik. Most kezd kamaszodni (12 éves fiú), és ez így elég gáz. Ráadásul utál fürdeni. Beszéltem anyával, ő is megérti hogy kamaszkorban gyakrabban kéne fürdenie, de a heti kettőre is alig tudja rávenni. Én nem érzem büdösnek, de ti mit gondoltok? Félek hogyha az osztálytársai megtudják, kiutálják.


2011. okt. 16. 18:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát most nagyon megihletett itt mindenkit ez a kérdés, mert ez már a harmadik kérdés róla-utána, és most mindenki bevallja a fürdési szokásait. Ha elolvastad a motiváló kérdést, akkor ott már leírtunk mindent, olvass utána. Azaz fürdeni kell, és kész, akárhogy is neveltek, vagy bűzölögjetek, és soha az életben barátnőtök se lesz.
2011. okt. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kitudja mitől nő a gyerek. XD
2011. okt. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
most csak fürödni szoktál ritkán, vagy ez azt jelenti, hogy zuhanyozni is? mert speciel be a kádba én sem ülök be mindennap (sőt, nagyon is ritkán). viszont mindennap zuhanyzok, nyáron, kánikulában többször is. ha zuhanyozni se szoktál mindennap, az azért elég gáz. azzal nem megy el sok víz, beállsz/ülsz alá, két perc alatt bevizezed magad, el is zárhatod utána, míg beszappanozod magad, aztán újabb két perc lezuhanyozni a szappant.
2011. okt. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Zuhanyozni kell, és kész! Vagy egy szappankommandót rászabadítani a büdösekre! Annyira antiszociális húzás ez a közösség többi tagjával szemben, basszus! Nem te szagolod saját magadat, hanem én, ha összetalálkozom veled a buszon!!
2011. okt. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Akárhogy is nézzük,a napi tisztálkodás azért indokolt.Nem tudom elképzelni,hogy ez szülőknek miért nem evidens,meg hogy egyáltalán olyan létezhet,hogy a gyereknek nincs kedve fürdeni.Már csak a komfortérzet miatt,a fertőzésekről,környezet számára kellemetlen kigőzölgésekről nem is beszélve.Párommal nem úszunk a pénzben,mégis napi 2× néhány percet rászánunk a zuhanyzásra(!!!),és egyáltalán nem magas a vízszámlánk.Az én öcsém is 12 éves,pont ebben a dackorszakban van,az egyetlen dolog,amivel hatni tudtam rá,az a környezete rosszalló véleménye volt.Amúgy meg a te esetedben ha többször eljársz edzeni,több lehetőséged van a tisztálkodásra.Próbálj meg ilyen kiskapukat keresni,ha nagyon zavar a dolog.
2011. okt. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
hát ömm nem akarok ezzel rosszat mondani de minden nap legalább meleg vízzel mosakodj le .
2011. okt. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Egyik válaszolónak, én lány vagyok és volt már barátom.

Nem az hogy nincs lehetőségünk fürdeni, nem vagyunk annyira szegények, csak megszokás inkább.

Kádnyi vízben fürdeni nem szoktam, zuhanyozni szeretek inkább. Ha nem megyek sehova, nem izzadok le vagy hasonlók, nem zavar hogy nem fürdök egy napig... Lehet ez igénytelenség de én elvoltam így, bár most ez a sok komment kicsit meghökkentett :S


Az öcsémmel nem tudom mit kezdjek, nem akar rám hallgatni, pedig mondtam neki hogy kinézhetik az osztályából. Még próbálkozom.

2011. okt. 16. 21:47
 8/11 anonim ***** válasza:
ha egy napig nem fürdesz, néha, az még ok. de te nem ezt írtad. hanem, hogy ritkábban..
2011. okt. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Idézem : "Általában két naponta, de edzés után, vagy ha valami miatt leizzadok, koszos leszek akkor mindig lefürdök (és a családtagjaim is). "

Kiskoromban, míg anya fürdetett heti kétszer fürödtem.

2011. okt. 16. 22:23
 10/11 anonim ***** válasza:
a kétnaponta az kevés. ha néha-néha fordulna elő, hogy egy-egy napot kihagysz, az ok lenne. de hogy mindig? az nagyon nem.
2011. okt. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!