Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A nők miért értik félre, ha...

A nők miért értik félre, ha kedves vagyok velük? Nem szabadna kedvesnek lenni?

Figyelt kérdés

Pultosként dolgozom egy igényes helyen, nagyon sok emberrel találkozom egy nap, sok embert kell kiszolgálni, évek óta ezt csinálom. Tehát úgy gondolom nem lehetek kimért, mert azt sokan flegmának, de legalábbis barátságtalannak veszik. Amúgy is inkább közvetlen, humoros természetem van (már ha jó kedvem van, de van agresszív oldalam is sajnos, ami miatt rendőrségi ügyeim is, de ezt most hagyjuk...).


A problémám az, hogy az évek alatt szerintem már kb. egy csuklós-busznyi lányt/nőt kellett a családomra való utalásokkal, vagy egyenesen leépítenem, mert egyre durvábban nyomultak, számomra egyre kellemetlenebb párbeszédekbe vittek bele (és ők csak a rámenősebbek, sokkal többen vannak azok, akiken látszik, hogy szívesen vennék a közeledést, de nem kezdeményeznek, legfeljebb kedvesen mosolyognak - szerencsére...).


De miért? Miért gondolják, hogy lehet köztünk valami? Csak azért mert nem vagyok bunkó? Én rontok el valamit? Lehet kicsit kevésbé kellene kedvesnek lennem, de hogyan legyek kicsit kevésbé kedves, ha egyáltalán az megoldás lenne? Vagy nincs is megoldás? Úgy értem ez természetes, ha az ember olyan helyen dolgozik, ahol naponta akár 200+ nő is megfordul egy forgalmasabb műszakban?


Most ne gyertek azzal, hogy micsoda problémáim vannak; vannak ennél jóval komolyabbak is, de attól még zavarhat, hogy csalódást keltek akaratomon kívül. És talán meg is bántódnak, lehet úgy érzik szórakoztam velük. Furdal a lelkiismeret, lehet tényleg nem szabadna kedvesnek lenni, hanem inkább hidegnek. De úgy meg nem szeretek dolgozni, az nagyon robot... Lehet, hogy mivel évekig a számítógép és a net töltötte ki a napjaimat fiatalabb koromban, nem jól szocializálódtam és lehet nem tudom hogyan kellene viselkedjek végül is idegenekkel. Szóval már ilyen gondolataim vannak:) Másnak is van ilyen gondja? Mi a véleményetek?


2011. okt. 15. 04:22
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Manapság a nők ki vannak éhezve a kedvességre, mert tisztelet a kivételnek, a legtöbb pasi faragatlan bunkó! A munkádból adódóan gondolják úgy a nők, hogy könnyen becserkészhető vagy. Kérdezd meg a pultos csajokat, náluk hányan próbálkoznak... Én a helyedben felvennék egy karikagyűrűt, és csak felmutatnám sajnálkozó arccal a kezem az agresszívebb csajoknak! ;))
2011. okt. 15. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mar egyre ritkabb a kedves ember. Nincsenek hozzaszokva. Kedvesseget, (hivatali vagy maganhelyzeti) osszekeverek a felszedessel.

Most mar tudod, hogy legyel kedves, most a kedves leepitest kell megtanulnod.

2011. okt. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 yuda ***** válasza:

Ha őszinte a kérdésed, akkor fogadd meg:

Legyél továbbra is kedves, de egyidőben távolságtartó.

Ez egy kedves méltóságot ad, nem flörtöl. Megérzik a nők a távolságtartásból, hogy "csak" kedves vagy.Az átsüt.

Tehát építsd be a távolságtartást a kedvesség mellé -ez egy megoldás, ha tényleg akarod.

2011. okt. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A gyűrű jó ötlet, a távolságtartás is persze, de abban az eddigiek szerint nem vagyok elég profi:)
2011. okt. 15. 12:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Holanp válaszolok bővebben, de nem baj, ha kedves vagy, sőt. Csak elszoktunk már tőle. 21/L
2011. okt. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De cuki vagy! Nehogy bunkó legyél, csak mert a nők közelednek feléd.Hordj egy gyűrűt, mintha házas lennél. Azzal sosem lehet baj :D Egyébként én meg ugyanezt tapasztaltam a fiúkkal. Jó, én nem vagyok pultos, még csak tanulok, de én alapvetően barátságos vagyok, és a fiúk sokszor félreértik, és annyi bajom volt már, hogy alapból szimpatikus és nagyon rendes embereket kellett megbántanom/elküldenem. Szóval én tökéletesen megértelek! :)
2011. okt. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!