Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Elmenjek a lakzijaba vagy sem?

Elmenjek a lakzijaba vagy sem?

Figyelt kérdés
Egy uj kolleganorol van szo, aki nehany honapja jott es most egy irodaban dolgozunk, de nem vagyunk valami joban. Van meg egy lany, akivel jo baratok lettek, ot is elhivta, o nyilvanvalo, hogy elmegy, de engem tulajdonkeppen nem hivott meg szoban, csak a kezembe nyomott egy meghivot. Ugy gondolom, tulajdonkeppen nem is szeretne, hogy ottlegyek, csak nem akart bunko lenni es megserteni azzal, hogy a tobbieknek ad meghivot es nekem nem. A masik dolog meg az, hogy engem nemsokara athelyeznek egy masik irodaba, ugyhogy meg kevesebb idot fogunk egyutt tolteni ezentul, no meg nekem meg baratom sincs, ugyhogy en egyhamar nem tervezem, hogy visszahivom, es ha egyszer ferjhez is megyek, nagyon kicsi osszejovetelt szeretnek, csak szulok, testverek es kozeli baratok, de ez meg tavoli, addigra ki tudja, hol leszek en, es hol lesz o... Tudna valaki tanacsot adni, mit tegyek? Illik- e elmenni, ha kaptam meghivot, vagy eleg, ha kuldok penzt es nem jelenek meg?
2011. szept. 24. 10:03
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem kell kuldeni semmi ajandekot. Irasban, utasitsd vissza meghivot. Lehet kapni elore nyomtatott kartyakat.
2011. szept. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Menj el a szertartásra, utána menj haza.
2011. szept. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Nem úgy írják helyesen, hogy LAKZI, hanem úgy, hogy LAGZI.


Én nem mennék el, ilyenkor írásban szokás gratulálni, sok boldogságot kívánni, és jelezni, hogy sajnos nem tud elmenni az illető.


Ilyen hülyeséget meg, hogy valaki azért nem megy el esküvőre, mert a közeljövőben nem házodik, és nem tudja vosszahívni azt, aki meghívta, nem hallottam még.

2011. szept. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Harmadiknak:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__helyesiras__249601..


Kulonben azt is hozzatettem, hogy AMUGY SEM hivnam vissza, mert KICSI CSALADI OSSZEJOVETELT SZERETNEK.

Azert koszonom a valaszod.

2011. szept. 24. 10:22
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
A "zsepi"-n jot rohogtem. Na meg a vacsin, fncsin, stb. Babasan gugyogo felnottektol kiraz a hideg. Amugy az "lagzi".
2011. szept. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nos, volt magyartanarnom szerint lakzi, mivelhogy a "lakodalom" roviditesekent. Ekkor felhoztam Juhasz Gyula verset, a Tapai lagzit, mar nem emlekszem pontosan, mivel indokolta, de valahogy kimagyarazta a "lagzi"- t. Lenyegtelen, nem is ez volt a kerdesem...
2011. szept. 24. 10:43
 7/10 A kérdező kommentje:
*roviditesekent= roviditese. Elnezest.
2011. szept. 24. 10:44
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha van kedved, akkor menj el a szertartásra, ha nincs, akkor közöld vele, hogy sajnos nem tudsz ott lenni, de gratulálsz. Én szeretem az esküvőket, elmennék, de nem vennék ajándékot. :P
2011. szept. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
9%
Ne menj. Ne rontsd a hangulatot, bocs de nagyon unszimpatikus vagy.
2011. szept. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolso: Te is nagyon "szimpatikus" vagy, ha igy ismeretlenul, nehany mondatbol meg tudod itelni, hogy milyen vagyok. Legyen szep napod! :)
2011. szept. 28. 07:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!