Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Titeket is idegesít, hogy...

Titeket is idegesít, hogy elkérik a boltban a cigi vásárlásnál a személyit, holott jócskán elmúltatok 18 évesek és - ha tárgyilagosak vagyunk - látszik is?

Figyelt kérdés

Engem akkor akasztanak ki a legjobban a pénztárosok, mikor áll a sor, előveteti a személyimet, és némelyik olyan béna, azt se tudja, mit kell nézni ( némelyik még be is azonosít, vajon én vagyok - e a fotón? - esküszöm, egy rendőr nem csinálja ezt..)

A többi ember meg bámul ki a fejéből, hogy mi ez a sz@rakodás?

És hát, ugye óhatatlanul is lesik az embert, "vajon tényleg nagykorú lehetek - e?"

Megjegyzem: Elég alacsony vagyok ( 150 cm :P), de - könyörgöm - az arcom nem olyan, mint egy kisiskolásé!


2009. ápr. 10. 21:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
59%

szerintem meg nem kéne ilyen elutasítónak lenned.semmennyibe nem kerül hogy elővedd az igazolványod.az eladókat is törvény szabályozza.te nem gondolod magadról hogy 18 év alattinak nézel ki,de lehet h. mások igen.sajnos sokszor becsap a látszat.nagyon helyes, hogy ezt így betartják.nálunk sokx van olyan hogy megkérdezi a pénztáros h.elmúlt-e az illető 18, erre az azt mondja igen és kész...mégis mit mondana???



szóval sztem nagyon helyes ha elkérik én meg is növelném a korhatárt....

2009. ápr. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
hehhe...ezen én jót szoktam röhögni...ugyanis 16 éves korom óta veszem a cigit a boltokban és még sosem kérték el a személyimet... de amint betöltöttem a 18-at, az első alkalommal elkérték :D sőt, mostmár 20 vagyok, de még mindig el szokták kérni az olyna helyen ahol nem vagyok ismerős... nagyon vicces,hogy így kivárták, hogy elmúljak 18...de valószínüleg egy pár év múlva már nem lesz ennyire vicces, ha ezzel kellesz bíbelődnöm...
2009. ápr. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én Veled egykorú vagyok, de sokkal fiatalabbnak nézek ki, és velem is előfordult már párszor. Egyszer nem volt nálam, és sehogy sem akartak kiszolgálni, na akkor mérges lettem, és noha nem vagyok felvágós, de akkor a 2. diplomámra hivatkoztam, amit akkor szereztem. (Én alternatív érvként még nem tudok gyereket "felmutatni", de hamarosan egy doktorit igen :D )


Sokszor előfordul, mert sokat járok bulizni, de ha van mivel igazolni magam, nem szokott idegesíteni. Olyan jót szoktam röhögni magamban, amikor mutatom a személyit, és a pultos/boltos elolvassa, hogy "születési év 1980" és ledöbben, meg elnézést kér :D:D:D:D:D:D De azt szoktam mondani, semmi baj, és kész.

Inkább örülök, hogy szép arcbőrt örököltem Anyukámtól, ő is sokkal fiatalabbnak látszik, messze nem 51-nek. (Ha együtt megyünk valahova, van, hogy pl. a jegyszedő, akárki úgy köszön: "sziasztok" :D )

Azért nem semmi, hogy 28 évesen 17-nek látszom, nem? :D:D:D Ha megkérdezek újdonsült ismerősöket, hogy "mennyinek nézel?" 22-nek szoktak igazából. Goth stílusú ruháim vannak, - talán abból indulnak ki, hogy aki nem átlagosan öltözködik, az biztos csak tizenéves lehet? - erősen sminkelem magam, és még így is 17-nek akarnak nézni. Meg lehet, a derekem alá érő (mindig kibontott) haj is lehet az oka, hogy fiatalabbnak néznek, úgy látom, 25 fölött ill. gyerek után már le szokták vágatni a nők, de az biztos, hogy mindenki összeköti.

Nem tudom, miért van ez, de lényeg a lényeg, szerintem inkább vicces, mint bosszantó. :D

2009. ápr. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Engem az nem zavar, ha a boltban ilyen esetben elkérik a személyimet, hiszen nekik ez a munkájuk része.

Az viszont nekem sem esik jól, hogy sokkal fiatalabbnak néznek a koromnál, csak azért, mert én is alacsony vagyok. Például egyszer egy blúzt próbáltam egy ruhaboltban, amikor odajött az eladó és megkérdezte, hogy az általános iskolai ballagásomra keresek-e ruhát! Ezek szerint 14 évesnek nézett, pedig amikor ez történt már rég elmúltam 20 is! :(

2009. ápr. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Anno a sulinkban volt egy édes,alacsony pasitanár!

Nagyon laza is volt,mindenki kedvelte.

Egyszer el akarták kérni a személyiét a boltban,amikor cigit akart venni,de nem volt nála.

a tanítványai is épp vásárolták és "igazolták" a tanárúr nagykorúságát!

Évekig iszonyat nagy poén volt ez a suliban!

2009. ápr. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

00:37-nek:

Nem kéne dohányoznom, az oké, de tőlem meg lottózóban nem kérdik, hány éves vagyok, mert alapból nem járok oda.

Egy "káros" szenvedély éppen elég.

:))

2009. ápr. 11. 16:54
 17/22 anonim ***** válasza:
89%
A lottó nem káros, én most nyertem :-D
2009. ápr. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Az én páromtól is elkérték a személyit az egyik bevásárlóközpontban 1 doboz sör miatt. Pedig már majdnem betöltötte a 30-at. Mi nagyon jót nevettünk a pénztárossal együtt. :)
2009. ápr. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ital és cigi vásárláskor el kell kérni azoktól, akikről biztosra nem lehet megállapítani, hogy elmúlt 18. Az eladó felelős a törvény betartásáért, hogy nehogy fiatalkorúnak adjon el cigit. Természetes, hogy azt szeretné, hogy ebből ne származzon gondja. Úgy tűnik, hogy fiatalnak látnak, ami szerintem jó. Nem voltál még megalázó helyzetben, ha ezt annak tartod. Amikor a reptéren összeforgatják a csomagodat és kibontja az ellenőr a tisztasági betétedet és te ezt végignézed még 20 másik emberrel, na az a megalázó.
2009. ápr. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
78%
Én örülök, hogy ilyen jól tartom magam:D
2009. ápr. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!