Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Titeket is idegesít, hogy...

Titeket is idegesít, hogy elkérik a boltban a cigi vásárlásnál a személyit, holott jócskán elmúltatok 18 évesek és - ha tárgyilagosak vagyunk - látszik is?

Figyelt kérdés

Engem akkor akasztanak ki a legjobban a pénztárosok, mikor áll a sor, előveteti a személyimet, és némelyik olyan béna, azt se tudja, mit kell nézni ( némelyik még be is azonosít, vajon én vagyok - e a fotón? - esküszöm, egy rendőr nem csinálja ezt..)

A többi ember meg bámul ki a fejéből, hogy mi ez a sz@rakodás?

És hát, ugye óhatatlanul is lesik az embert, "vajon tényleg nagykorú lehetek - e?"

Megjegyzem: Elég alacsony vagyok ( 150 cm :P), de - könyörgöm - az arcom nem olyan, mint egy kisiskolásé!


2009. ápr. 10. 21:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint nem cigizek de mikor valakinek vettem, tőlem még a büdös életbe sehol nem kértek semmilyen igazolványt pedig mégcsak 18 se vagyok és nem nézek ki többnek se.
2009. ápr. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%
ha fiú vagy növessz szakállt, idősebbnek nézel ki tőle :)
2009. ápr. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
28/nő vagyok, mellesleg egy gyerek anyja, és rohadtul megalázónak tartom a szitut!
2009. ápr. 10. 22:06
 4/22 anonim ***** válasza:
95%
hát igen, ez elég bosszantó, nővéremet is megkérdezték egyszer mikor vele vásároltam, ott ahol ráadásul elvileg ismernek is minket...ő meg kérdezte: jogsit adjak vagy személyit?:D szerintem akkor nagyon odavágott abban a helyzetben :D
2009. ápr. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Én úgy szoktam "kezelni" a szitut, hogy kiveszem a tokból és az arca elé tolom egy pár centire - de nem túl távol...

:P

Persze, sokan úgy vannak vele, hogy "addig jó, amíg fiatalabbnak néznek", hát ebben a szituban jobb lenne, ha inkább öregbítenének...

:D

2009. ápr. 10. 22:18
 6/22 tade ***** válasza:
100%
Szia. En amig nem toltoltottem be a 18-at soha egyetlen egyszer sem kertek a szemelyimet. Utana bezzeg.... GYorbe jartam suliba, de szlovak allampolgar vagyok. Igy amikor mindig kertek a szemelyimet elohuztam a szlovakot....amibol szerintem semmit nem ertettek, igy csak megneztek es bologattak :))
2009. ápr. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Én 22 vagyok, 196 centi, 90 kiló, kissé szakállas. Tőlem az elmúlt évben 2X is elkérték. :)
2009. ápr. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem idegesít. Én is elmúltam már 18, mégis elkérik tőlem, ha olyasmit veszek. De anyukám is pénztáros, és megértem. Nem kockáztatják meg szívesen, hogy bírságot kelljen fizetniük. És napi 8 órát ott güriznek, rengeteg kódot megjegyeznek, számolnak, most ne kövezzük meg őket azért, mert nem tudják mindenkiről eldönteni, hogy elmúltak-e 18-ak. Hidd el nem szórakozásból kérik el a személyidet. Anyukámnál is múltkor egy srác hangot adott nem tetszésének, anyukám leszerelte, azzal, hogy ő így szokott ismerekedni. Máshogy nem tud. Így azonnal megtudja a srácok születséi dátumát, teljes nevét. Persze csak poénkodott, és a srác is nevetett egyet. Szóval egy kicsit legyünk toleránsak, ne a pénztárost okoljuk, mert van egy ilyen szabály.
2009. ápr. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
89%

Megalázó? Inkább örülj neki, hogy fiatalabbnak néznek a korodnál, 40-en túl meg fogod köszönni. :-)


Mellesleg én nem dohányzom (neked se kéne, de ez most mindegy), tőlem lottózóban kérdezték meg, hogy elmúltam-e már 18, és megköszöntem a pénztárosnak, és mindig megjegyzem, hogy milyen jól fog ez jönni majd 40-en túl, hogy akár 10 vagy több évet is letagadhatok majd a koromból. :-) És nem fogok, csak büszkén mosolygok majd, hogy tudom, nem látszik, de jólesik :-D


Én is nő vagyok.

2009. ápr. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 dellfil ***** válasza:
100%

Nekem is sokat "igazolnom" kellett magamat, ha a kricsmiben le akartam hajítani egy-két sört. Eleinte bosszantott, (huszonéves korom elején) később már örültem neki. Harminckettő voltam, mikor utoljára ilyenért elkérték.

Örülj neki, hogy ilyen fiatalos vagy.

2009. ápr. 11. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!