Ha úgy hozok ki valamit olcsóbban a boltból, hogy felcserélem a vonalkódját. Bevihetnek lopásért?
Úgy tudom jogilag az számít lopásnak, amikor az eladótérből fizetés nélkül hozol ki valamit.
Ha az adott áruért, amelyet a kezemben leadok a kasszánál, egy adott tranzakció keretein belül pénzt fizetek. Lényegtelen hogy milyen számok és papírok takarják a tranzakciót kifizettem és már a sajátom. Ha a bolt rá is jön, hogy tévedtek, vagy csaltam a vonalkódokkal, nem tehet. (szerintem) semmit.
De itt ma magyarországon szerintem ugyanúgy hátrarángatnának az őrök, kifordíttatnák a táskámat és rendőrt hívnának.
Szóval?
Légyszi ne gyertek azzal, hogy ne lopjak, meg minden. Itt most nem ezért tettem fel a kérdést.
Egyébként tudtommal jogilag csalásnak számít, de csak akkor lehet belőle ügyet csinálni, ha be tudják bizonyítani, hogy én cseréltem fel a kódokat.
Lopás, mert nem azt fizetted ki amit kihoztál. A blokkon nem annak a terméknek a neve lesz rajta.
De szerencsére a módszered nem életszerű, mert erre a trükkre felkészültek a boltok, a vonalkódokat sérülés nélkül nem lehet átragasztgatni. De ha mégis sunyulni próbálsz, a kamerát kezelő emberek már tudni fogják a mozdulataid alapján.
Kellemes lebukást!
lopásért, ÉS csalásért is lesittelnek.
mert ez már nem közönséges bolti lopás már, szóval a vád már súlyosabb.
Lopás szerintem.
Az a lopás, ha valaminek nem fizeted ki az árát, és így-vagy úgy, de ez ugyanaz az eset.
Amennyiben a fizetést követően bizonyítani tudják, hogy te tudatában voltál annak, hogy nem az az ára (azaz pl. igazolható, hogy te cserélted le a vonalkódot), akkor ez a csalás tényállása, mert az eladót tévedésbe ejtetted és tartottad haszon reményében. Ha a fizetést követően csak az a gyanús, hogy keveset fizettél, akkor kérhetnek tételes blokkellenőrzést, ahol mondhatják, hogy ennek a terméknek nem ez az ára, fizesd ki a különbözetet. Itt a csalás tényállását már nehezebb bizonyítani, de nem lehetetlen.
Óvatosan az ilyennel.
de annak a valaminek az árát az határozza meg, hogy a kasszás mennyit mond rá. Például az eredeti rendelet szerint amit leveszel a polcról, az már a tied. Birtokjogot szerzel rá, de tulajdonjogot nem. A tulajdonjogot akkor kapot meg, ha szerződést kötsz az áruházzal. Ez a szerződés a blokk. Lényegtelen mi áll a szerződésen. Fizetés után meg lett kötve. Ergo bármit is hozol ki, az a tied.
Most más kérdés, hogy hogyan csűri csavarja ezt a magyar rendészség. De szerintem ezek az áruházak is épp elegett trükköznek a magyar állammal ahhoz, hogy ne legyen lelkifurdalásom.
Csalásnak csalás, ha rendszeresen űzöd ezt, akkor még bűn is. De ők is áraznak be rosszul dolgokat az ő javukra, mi észre sem vesszük.
az újságban látok egy terméket 899 Ft-ért. Nem húzatom le a vonalkód ellenőrzőnél, s leszámlázni az eredeti árat 1499-et húznak le. Jóhiszeműen megveszem, hogy még spóroltam is, s közben pedig nem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!