Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ez a két "életmod" összefér?...

Ez a két "életmod" összefér? Vannak ilyen emberek?

Figyelt kérdés
Kamaszkoru vagyok, szoval ne csodálkozzatok, hogyha most azt mondom: néha nézek amerikai reality show-kat. Ilyenekben általában az emberek balhésak, csak a buli a szex és a pia érdekli öket. De gond nélkul mondanak asztali áldást vagy imádkoznak vagy olyanokat mondanak, hogy "majd az Ur itélkezik felettem". Szerintem ez valahogy nem fér össze? Tényleg ilyen vallásosak ezek a fiatalok vagy csak megjátszák, netán az Istenben és Jézusban valo hit "divat"? Én nem vagyok vallásos, szoval nem is szeretném ilyen oldalrol megközeliteni. De arra viszont emlékszem, hogy valami olyasmi történetet olvastunk irodalmon (kerti jelenet, (?) hogy valami Szent tékozlo életet élt, aztán meghallja azthiszem a Tolle Legét és felcsapja a Bibiliát és megtér vagy valami ilyesmi. Szoval a kettö ott se fért már össze.
2011. júl. 20. 01:31
 1/4 A kérdező kommentje:
Lehet hulyeséget beszélek és nem kerti jelenet a neve de valami Szent Ágoston van benne.
2011. júl. 20. 01:36
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
Idézném egy Amerikában élő ismerősömet: "Ezek az amerikaiak elviselhetetlenül álszentek, hordják a szüzességgyűrűt, istenhívőnek tartják magukat azt 16 évesen gyereket szülnek!" Szóval igen, ez csak divat.
2011. júl. 20. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a realiti só az egy só. tehát kell az eksön, az nem feltétlenül a valóság.

de persze az emberek tudnak képmutatóak lenni, azok is rengetegszer. normál esetben természetesen nem férne össze a kettő. de mit várunk? ez a 21. század.

aki tud, legyen jobb..:(

2011. júl. 20. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valamennyire egyet ertek, de nem teljesen, mert eleg ellentmondasos a tema. Ugyanis a vallasat mindenki mas szinten eli meg.


Valo igaz, hogy a szigoru vallasosak kozott sokkal magasabb a tinikori terhesseg aranya es az USA elen jar ebben, mert az USA-ban nincs szex oktatas mar, mert arra tanitanak, hogy hazassag elott meg kell vonnod a szexet magadtol. Ennek kovetkezmenye, hogy egy atlagos amerikai felnott (!) ferfinek fogalma sincs a szexrol es sajnos a nagyobb baj, hogy a sajat testenek biologiai tenyezoit sem ismeri (magyarul nem tudja, hogy hogy kell boldogga tenni a parjat). Ez a nagy igazsag. Ez teljesen mashogy mukodik az USA-ban, mint mashol...itt ha huszonevesen egy gyerek van veled, kerdezik, hogy hogy csak ez az egy van (kiv. nagyobb varosok). A vicces dolog az, hogy itt azt kerdezik, hogy "csak 1-2 van?", a halalra liberalizalt Europaban meg azt mondjak, hogy "hu, mar van 1-2 gyereked, hogy birod ilyen fiatalon, nem hatalmas lemondas ez?". Teljesen mas a felfogas ezekrol. Valahol a 2 kozott lenne az idealis...lehet, hogy neked azert is furcsa ez, mert Europaban nottel fel es nagyon tavol all a gondolkodasodtol az amerikai felfogas.


Egy lepessel menjunk tovabb...a vilagban, ahol a hazassagok 50%-a valassal vegzodik, hogy mondja a sok elvalt ember magat vallasosnak? Mert pl. a katolikus egyhaz szerint a valas is hatalmas bun, a szent kotelek felbonthatatlansagnak meggyalazasa.


En vallasosnak tartom magam, ezert tudom, hogy mindenki mas modon eli meg a vallasat. Nemcsak az a katolikus, aki minden nap 10-szer imadkozik...legtobben azt valljak, hogy az a bun, amivel masnak artasz. Nem iszom, nem cigizek, szex sem igazan erdekel, de megertem, aki mas felfogasu. Amig masnak nem art, tartja a merteket, nem latok hatalmas problemat.

2011. júl. 20. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!