Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Körülmetélés? Miért csinálják...

Körülmetélés? Miért csinálják az araboknál?

Figyelt kérdés
2011. jún. 14. 22:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
a Korán tudtommal nem írja elő, csak hagyomány a muzulmánoknál.
2011. jún. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
39%

>> Attól még, hogy valahol szokás, épeszű ok nincs rá


Van rá jó ok, csak éppen te nem tudsz róla. Kérdezz meg egy antropológust az Asszuán-környéki törzsekről...


>> az emberáldozat se lett hirtelen rögtön józan ésszel megindokolható dolog


Az emberáldozatnak is megvan a maga jó oka. Legtöbbször a krónikus fehérjehiány, ami sok sok esetben okozta népcsoportok kipusztulását.

2011. jún. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
51%
20.23, amikor te ilyeneket leírsz, hogy az emberáldozat meg a női körülmetélés helyes és indokolt dolgok, kezdem úgy gondolni, hogy a kommunizmus jogosan próbálta meg a vallást és a hagyományokat eltüntetni...
2011. jún. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

>> 20.23, amikor te ilyeneket leírsz, hogy az emberáldozat meg a női körülmetélés helyes és indokolt dolgok


Te ezt olvastad ki az én hozzászólásomból ?

2011. jún. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
95%
A női körülmetélésnek, ahogy írták előttem, az az oka, hogy ne csalja meg a férjét az élvezetért. De vannak afrikai törzsek, ahol a nőknek egyszerűen nincs joga a gyönyörhöz. A nyugati civilizációban ez rettenetes embertelenség (mint ahogy az is, hogy csomóan belehalnak az elfertőződött sebekbe - mivel nem klinikai körülmények közt történik egy afrikai törzsnél). Ha egy nyugati, emancipált nőnek azt mondanád, hogy nincs joga az élvezethez, hát egyből kiherélne, hogy neked meg esélyed se legyen (én is ezt tenném...), és előbb engedné magát megölni, mint körülmetélni. De nekik, akiket körülmetélnek, nincs bajuk ezzel általában (a csikló hiányával mármint, nem a sebfertőzéssel) mert hacsak meg nem ismerik a mi kultúránkat (ami nem általános eset azért) hallomásból sem tudják, mitől fosztották meg őket.
2011. jún. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
13%
? Ezt nem értem. Te el vagy tévedve! A zsidók szokták körbemetélni magukat akiket én gyűlölök!
2011. jún. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
95%
12.50, Hiba van a gépezetben? Kurucinfón nem ezt olvastad, mi? Pedig az összes arab és muzulmán körül van metélve, ugyanúgy, mint a zsidók.
2011. jún. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
93%
12:50 : A zsidók IS. Meg még abban a térségben szinte minden férfi. És amúgy senki nem kérdezte, hogy kiket nem szeretsz.
2011. jún. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
94%

A Koránban egy szó sincs a körülmetélésről. De máshol van, a muszlimoknál szokás a gyerekek megcsonkítása. A lányoké is szokás Afrikában, ugyanannyira undorító megbélyegzés, mint a fiúknál.

Nekem megcsinálták és csak a hátrányait látom :(

2011. aug. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
59%
Utolsó: velem is ez van :(
2011. szept. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!