Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Körülmetélés? Miért csinálják...

Körülmetélés? Miért csinálják az araboknál?

Figyelt kérdés
2011. jún. 14. 22:01
1 2 3
 1/22 Vree ***** válasza:
91%
Hagyományból, ill. vannak olyan állítások, hogy egészségügyi előnyei is vannak.
2011. jún. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Miért, csinálják az araboknál?
2011. jún. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%

Ha fiúknál gondolod, akkor nem csak az araboknál, de vallási alapon a zsidóknál is, de higiéniai okokból meg nyugaton elég sok helyen, és ezeknek a vallási előírásoknak is higiéniai okai voltak.


Ha lányoknál, annak semmilyen oka nincsen (se higiéniai, se vallási), szimpla embertelen barbárság, sajna néhány helyen még jellemző a muszlim világban.

2011. jún. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
65%
Én nem tudok róla,hogy körül vagyok metélve,de nekem sincs bőr a makk részen,és teljesen normálisan működik a bré,tehát furcsa ,olyan mintha körül lennék metélve
2011. jún. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
2011. jún. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
11%
Azok a ZSIDÓK, nem pedig arabok.
2011. jún. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%
10:10, a zsidókon kívül körül van metélve szinte minden arab, más muzulmánok is és az amerikaiak nagy része is.
2011. jún. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
46%

>> Ha lányoknál, annak semmilyen oka nincsen (se higiéniai, se vallási), szimpla embertelen barbárság


Azért óvatos lennék az ilyen kijelentéssel. Egy szokás, ami olyan régi, hogy már hagyománynak tekinthető, nem alakul ki "csak úgy" Egy családfő se mondja, hogy "Na, legyünk egy kicsit embertelenek" és elkezdi nyiszitelni a kislányát...

Inkább mondd azt, hogy nem tudod mi az oka. Lehet, hogy más tudja.

2011. jún. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
86%

a lányoknál a "körülmetélés" szót arra szokták használni, hogy levágják a csiklót - ennek pedig nincsen sem higiéniai, sem vallási oka (az iszlám nem ír ilyet elő, márpedig ez rendre muzulmán területen van), de még bármi épeszű indokot se lehet rá felhozni.


Attól még, hogy valahol szokás, épeszű ok nincs rá, semmi gyakorlati funkciója. CSak azért mert szokássá vált anno egyes helyeken, az emberáldozat se lett hirtelen rögtön józan ésszel megindokolható dolog

2011. jún. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 habibi ***** válasza:
95%
a muzulmánoknál, zsidóknál van körülmetélkedés (én úgy tudom, hogy a Korán írja elő a muzulmánoknál) és egyes muzulmán területeken a lányokat is "körülmetélik",és ezt azért, hogy ne élvezzék a nemi együttlétet és így ne csalják meg a férjüket
2011. jún. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!