Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy lány/nő nyilvánosan...

Ha egy lány/nő nyilvánosan provokál egy férfit oly módon, hogy tettlegességre vetemedik, akkor lehet "viszonozni" a gesztust?

Figyelt kérdés

Magyarul ha egy nő köt belém, akkor kilehet ütni ?

Nők és férfiak válaszát egyaránt várom.

Akkor is gyávaság megütni egy nőt, ha nyilvánvalóan kihasználja azt, hogy nem illik Őt megütni ?

Fussak el ilyenkor ? :D


2011. máj. 25. 10:59
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Kiütni nem. Ami meg a visszaütést illeti, szerintem itt nagyon sok függ a bántalmazó lány állapotától és szándékától. A magából kiborult, neurotikus ember megítélése szerintem enyhébb, mint a tudattal másnak fájdalmat okozó emberé, vagy a kiszámított kegyetlenségé. A neurotikus, vagy esetleg az autista embert megillető kíméletet leszámítva, önmagában nem érzem, hogy lenne erkölcsi szabály visszaütés ellen, ha az (eredeti) támadó tudattal okozott testi fájdalmat, és ha tudta, hogy az, amit csinált, az fájdalmat okozott. A két fél neme szerintem nem számít, engem annál jobban érdekel az, hogy mi volt az (eredeti) támadó személy motivációja, mire számított, mennyire volt képes érezni, hogy mit is okozott másnak, neurotikus állapotban volt-e stb. Alapesetben nem érzek különösebb erkölcsi problémát a visszaütéssel szemben (a felek nemétől függetlenül), bár a jog nem ismeri el (a szükségszerű védelem esetét leszámítva).
2011. nov. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!