Milyen a szociológia?

Figyelt kérdés
itt arra gondolok hogy mit tanulnak a szociológus az egyetemeken???
2011. ápr. 23. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:

A szociológia egy nagyon érdekes tudomány, viszont az biztos, hogy nem járnék szociológia szakra. Van benne egy csomó minden, ami már kicsit sem érdekes. Legalább is nekem nem. Amúgy összességében pl. társadalmi folyamatokról tanulnak, fontos ismerni hozzá a történelmet is. Ilyen tárgyak vannak pl: Társadalomelmélet és társadalomtörténet, Szociológiatörténet, Módszertan, Társadalmi struktúra és rétegződéselméletek, Klasszikus gazdaságantropológia, Gazdaságtan, Szociális kérdések ökonómiája, Mai magyar társadalom, Amerikai szociológia, Német szociológia, Francia szociológia, A kommunikatív cselekvéselmélet

És még nagyon nagyon sok más. Ezeket a PTE oldalán találtam, hát szóval ilyesmik vannak. Lehet, hogy máshol más. Itt megnézheted [link]

2011. ápr. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Így van, szokott lenni politológia, illetve nagyon sokszor a feladat valamilyen kulturális dologról értekezést írni, felmérést készíteni (pl. a színházak mai hatásai, előadások, stb) Tehát a társadalmi rendszer egészére, az emberi szokásokra és törvényekre is valamilyen szinten kiterjed a szociológia.
2011. ápr. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszotokat!
2011. ápr. 23. 13:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyik barátnőm ott kezdett tavaly ősszel...ezt a félévet még végigszenvedi és pályázik is el onnan..nagyon nem jött be neki..

Nekem is van ilyen tárgyam az egyetemen, borzalmas áltudománynak tartom (és valószínűleg elhelyezkedni sem lehet vele túlságosan)

2011. ápr. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Olyan tárgyam nekem is volt, hogy Bevezetés a szociológiába, és szerintem nagyon is érdekes, de aki szociológus akar lenni, az ennél sokkal sokkal többet tanul. Mondjuk én nem tartom áltudománynak, sőt, nagyon nem ártana, ha a politikai vezetés adna valamicskét a szociológusok véleményére, és nem ilyen hűbelebalázs módjára dolgoznának olyan dolgokban, amik a lakosságot mint társadalmat érintik.
2011. ápr. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!