Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit gondolsz a nők és férfiak...

Mit gondolsz a nők és férfiak közti esélyegyenlőségről hazánkban napjainkban?

Figyelt kérdés

Mennyire látod megvalósultnak? Miben látod a megnyilvánulását?

(kérlek a válasz mellé írd le a nemedet is, kösznöm!)


2011. ápr. 4. 16:09
1 2
 11/13 anonim válasza:
72%
A hívó fél fizeti a számlát.Ha a férfi hívja meg a nőt akkor a férfi.Ha a nő hívja a férfit akkor a nő.Nincs mozijegy probléma.Az meg, hogy a férfi keres 1 millt a nő meg 100-et , lehet hogy a nő sokkal jobban elfárad, mint a férfi.Például a férfi fogtecknikus ,ő keres 1 millt, barátnője átmenetileg gyárban szalag mellett kénytelen dolgozni.Milyen jogon várja el a féri így,hogy a nő dolgozzon még plusszba? Ezekszerint, ha a fenti példát meg fordítjuk( a nő a fogtechnikus), akkor a férfi csinálja az összes házimunkát?(ezt megnézném élő példában)
2011. ápr. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
1643 vagyok lehet nekem alap dolog csak vagy mert rákényszerültem mert egyetem alatt is egyedül éltem(barátnőket leszámítva de azt azért mégse várhatom el h akivel találkozomm heti 2-3 szor az jöjjön hozzám takaritvani szoval nekem alap h hetente kéthetente kitakaritom a lakást wc-stül ablakeretestül mindenestül mer ha én nem csinálom meg akkor senki. most h együttélek barátnőmmel persze őis kiveszi a részét de ha nem csinálja nekem se esik nehezemre ugyanez a főzés is megtanultam mert kellett. én egy multinál dolgozom relativ magas beosztásba és igencsak kikérem magamnak h jobban elfárad valaki aki a sormellett melozik 8 orát mint aki a lékondicionált irodába cégeskocsival mindennel ellátva melozik. sormelettet megszol a kürt abbahagyod és elmész nem kell semit tervezned vagy működésben tartanod ha vége a műszaknak felejted is el. mész haza nyugodtan énmeg még ülök az iorodába és probálom kitalálni h hogy fog működni a gyár holnap is meg a héten meg a honapba. és ezért persze több pénzt is kapok de ne mond h kevésbé fáradok el... ami meg a féfrfi női fizetést illeti én nem látom azt h a nő kevesebbett kapnának akiket én ismerek mind annyit kap amennyi a beosztásáért jár ha egy kutya meg tudná csinálni akkor a kutya is ennyit kapna. statisztikák meg arra jok h megmutassák amit a készitője mutatni szeretne. gondolj bele mért keres a nő kevesebbet? vegyünkegy 20 éves intervallumot. szül 2 gyereket ha sokáig dolgozik meg korán vissza is megy azért egy jo 3/4 évet kihagy a munkábol. gyerekhez ha kicsi és beteg ált az anya marad otthon mert mégiscsak(biologiailag is) az anya kiskorában közelebb áll a gyerekhez mint az apja legyen az bármennyire jo apa. tehát 20 év alatt a férfi 20 évet dolgozott a nő 19et kb. ebből átlagot fonunk és a nőknek 20éves távlatbol máris kevesebb a fizetésük...
2011. ápr. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
8%

Kedves utolsó! Nehezemre esik elhinni, hogy 1 milliót keresel egy multinál, mivel nagyon rossz helyesírással írod a hsz-eket (habár lehet, hogy csak én vagyok nyelvtannáci).

Azért tegyük hozzá, hogy a dolgozó férfiak jellemzően többet dolgoznak, mint 8 óra/nap. Mindezt munkakörből adódóan, ugyanis az irodista melók leginkább nőkkel van feltöltve(ki látott valaha is ffi banki ügyintézőt?), itt tényleg 8-16 óráig van meló.

A "fehérgalléros" munkát végző férfiak pályakezdőként szétmelózzák az agyukat(a nők ebből maradnak ki a szülés miatt), hogy feljebb lépjenek a ranglétrán, utána meg a cég követeli meg tőlük ugyanezt, amint fontos emberek lettek.

A nők a szülési kimaradás miatt pedig megrekednek a középvezetői szinten(maximum), ahol a munkáltató számára elég, ha a "napi nyolcat" ledolgozzák.

2011. ápr. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!