Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit gondolsz a nők és férfiak...

Mit gondolsz a nők és férfiak közti esélyegyenlőségről hazánkban napjainkban?

Figyelt kérdés

Mennyire látod megvalósultnak? Miben látod a megnyilvánulását?

(kérlek a válasz mellé írd le a nemedet is, kösznöm!)


2011. ápr. 4. 16:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
itt a legrosszabb férfi szempontból a helyzet. itt a nők egyenjogúságról papolnak egész nap, de rögtön kiverik a hisztit ha a moziban a jegyet maguknak kell fizetni.
2011. ápr. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
Ott a pont az elsőnél!!! Ha egyenjogúság van ne hisztizzenek ha dolgozni kéne, hanem dolgozzanak. Vicces... Itt nem egyenjogúság van és a nők sem szeretnének, mert akkor rájönnének hogy nekik úgy jó ahogy van. Ha egyenjogúság akkor legyen egyenjogúság, de minden téren!
2011. ápr. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon nincs egyenjogúság. Sőt!!!! Elmegyek dolgozni, ledolgozom a 8 órámat, haza jövök, akkor folytathatom itthon a rámolást, főzést, mosást, takarítást.Ja és én nem járok szórakozni, mert ugye arra nincsen pénz, de a kedves drága páromnak szerinte joga van havonta egyszer ájultra innia magát.

Hát köszönöm szépen!!!A f@szom ki van azzal hogy nőnek születtem.....

2011. ápr. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
45%

"A f@szom ki van azzal hogy nőnek születtem"


Ez nem egy paradoxon?

Vagy már elkezdődött az átalakulás?

2011. ápr. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Én se örülök,hogy nő vagyok.Direkt határozott szerződésem van, így nem kell visszavenni, ha esetleg szülök gyereket.Mellesleg 5 éves határozott, jelenleg 21 éves vagyok,hurrá:)Házimunkában nálunk szerencsére megvan.Nem várja el a párom, hogy letoljak egy második műszakot.Máshol látom azt, hogy a férfi hazaér bedöglik a tv elé és elnézi ahogy a párja ott rohangál mellette,na ezt én nem viselném el.Munkával meg próbálkozok hátha lesz valami jobb (nőiesebb), 22-25 kilókat nem jó emelgetni az én kemény 50 kilómmal.
2011. ápr. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek az előzőekkel. Igen, Nyugat-Európában tényleg egyenlő a két nem, de ott a nők anyagilag is függetlenek és nem a férfiakkal fizettetnek ki mindent. Sok országban a férfiak is kapnak pár hónap Gyest, amit a nők nem használhatnak fel, itthon ezt a férfit rögtön kikiáltanák puhap*csnek. Itt azt veszem észre, hogy egy csomó fiatal lány teljesen szolgalelkű és egyáltalán nem is akar egyenjogúságot. Nagyon el vagyunk maradva.

Nekem Angliából és Dániából is van tapasztalatom, és tény, hogy sokkal előrébb tart ilyen téren mindkét ország, de azért van pár érdekes dolog: soha nem láttam, hogy egy angol vagy egy dán férfi előre engedett volna egy nőt az ajtóban, amikor én ezt megtettem, mosolyogva és kicsit meglepetten megköszönték.

A lift nélküli metrófeljáróban pedig naponta láttam, hogy szenvednek a babakocsis anyukák a lépcsőn. A pakisztáni anyuka elfogadta a segítségem, de az angolok általában azt mondták, hogy megoldják egyedül, de olyan is volt, hogy egy kismama vérig sértve mondta, hogy ő is ér annyit, mint egy férfi, megoldja egyedül.

2011. ápr. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
napi 12-14 orát melozom hála a kötetlen munkaidőnek mindennemű tulora nélkül(bár megvagyok fizetve ugygondolom) hazajövök és csak összeesni van erőm barátnőm egyetemre jár heti egyszer megyek velük bulizni ilyenkor nem alszom. főzni nemtud vagy csak kicsit szoval ha hétvégén áén nem főzők akkor vajaskenyeret eszünk vagy kajátrendelünk ha havonta hazanézek anyámékhoz levagyok baszva h mértnem segítek az otthoni háztartásba(takarítás ilyesmi) merhogy neki mennyi dolgva van. értemén h a férfi is értsen mindenhez de ha a nő keres 90-100ezret a féfri meg milla felett visz haza ne mondjuk már h egyenjoguak és a nőnek is annyi köze van mindenhez amennyi a férfinak és a férfinak is kell mosni főzni takarítani...nemarrol van szo h pénzel meglehetne mindent venni de lássuk már be hogy ha anyagiakrol kell pl dönteni mért kéne eygenjoguan dönteni mikor kb a lakásrezsit jo h kitudja fizetni a nő?közbe meg arrol vitázunk h hova mennyünk sielni meg nyaralni
2011. ápr. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
96%

Első hozzászóló!


Az, hogy egy férfi meghív egy nőt valamire, nem jelenti azt, hogy alsóbbrendűnek tekinti. Ez a régi korokból fönnmaradt etikett alapja. Természetesen illetlenség elvárni, hogy mindig a férfi fizessen, sőt. Viszont addig ne neked álljon feljebb, amíg ugyanazért a munkáért, ti sok esetben kétszeres fizetést kaptok.

2011. ápr. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

16:43 Nagyon dicséretre méltó amit csinálsz, de a mindennapos nem ez! Úgy veszem ki, nálatok sokkal többet keresel te. Tény, hogy általában a férfi keres többet a családokban, de nem az a megszokott, hogy sokkal. Az a 'kis' eltérés pedig annak a számlájára írható, amit sok felmérés kimutatott már, hogy egy ugyanolyan pozícióban lévő nő kevesebbet keres, mint egy férfi. Engem nem érdekel, ha az ajtóban nem engednek előre, vagy ha ki kell fizetnem a saját kávémat, de akkor ugyanannyi munkával keressek már én is annyi pénzt, mint egy férfi...

(Más kérdés, hogy jól esnek az ilyen apró figyelmességek, mint az előre engedés, épp annyira, mint egy idős embernek, ha átadják neki a helyet a buszon.)

2011. ápr. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%

nem is értem, miért vagytok felháborodva azon, hogy a nők nem akarják kifizetni a mozijegyet.

ez így illedelmes, ha nem tetszik akkor ne menj el vele moziba.


gondoljatok bele, hogy más országokban a nőket verik, csonkítják stb.

na ott nincs egyenjogúság, nem itt.

lány vagyok, de ez teljesen független a válaszomtól:))

2011. ápr. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!