Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Diákként kézfogás egy egyetemi...

Diákként kézfogás egy egyetemi tanárral? Konkrét eset lentebb

Figyelt kérdés

Tavalyi szóbeli vizsgámon egy előttem szóbeliző levelezős hallgató kezet fogott a tanárral. Én utolsóként vizsgáztam és én is odaléptem és azt mondtam, hogy remélem Tanár Úr ezért nem fog haragudni rám és kezet nyújtattam és kezet fogtunk.

Azóta is tart órákat, nála vagyok pl. szemináriumon is.

Ha már egyszer kezet fogtam vele, és azt mondta, hogy nyugodtan és őt nem zavarja, akkor minden találkozáskor fogjak vele kezet, illetve szemináriumok előtt, után?

mit gondoltok erről?


nagyon kellene a segítség!


2011. febr. 26. 14:55
 1/5 A kérdező kommentje:

egy nagyon fiatal Tanár Úrról van szó, aki nemzetközileg is nagyon elismert és az egyik legjobb Tanár az egyetemen.

Nem tudom, hogy miként kellene ezek után cselekednem, mert nagyon tisztelem, de nem akarok neki kellemetlenséget okozni, hogy a csoport előtt kezet fogok előtte, nehogy azt higgyék, hogy puccsos vagyok, mert egyáltalán nem igaz!

2011. febr. 26. 14:57
 2/5 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy "puccsos"?
2011. febr. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

puncsos, stréber, nyalizós.


Hát ha egyébként is barátkoztok, akkor rendben a kézfogás. De ha csak órákon találkoztok, akkor fura. Nem azért, amit írtál, hanem minek?


(az "egyetemi tanár" professzort jelent, de gondolom, nem így értetted)

2011. febr. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

egyetemi adjunktus azt hiszem.

és a puccsos alatt a nyalizóst értettem.:)

2011. febr. 26. 17:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ne tedd. Nálunk a matek tanár ugyanez a szitu, a fura, hogy annak ellenére hogy férfi, a lányokat nem csípi, a kis "magjával" (akik természetesen csak is srácokból állnak) pedig kezet fog, pusziszkodik minden találkozásnál. Szerintem elcsépelt, és a diáktársak körében úgy vettem észre, inkább bicskanyitogató mint elfogadott. Kinézik azokat a diáktársakat, akik beakarnak kerülni a klánba, hiszen az intézményünkben tényként terjed, hogy a kedvenceknek vizsga nélkül megvan a minimum 2-es, de van hogy akár 4-es is. Egyik csoporttársam hasonló indokból úgy kapott megajánlott 4-est matekból, hogy egyetlen zh-ja sem sikerült. Hogy ez mennyire fair, és milyen érzéssel tölt el, mondjuk engem (lányként), akinek triplán kell teljesítenie, azt inkább hagyjuk.


Visszatérve a kérdésedhez, ha a te tanárod nem is ilyen, azért nem kell szerintem minden óra előtt kezet fogni vele. Ezzel csak pletykák tönk elege indulna meg, hogy vajon hogy is lett meg a tantárgyat. Olyan helyzetben amikor rajtad kívül más nincs ott, nem probléma, ha nem néz furán érte, szerintem!

2011. febr. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!