Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan mondjam meg finoman a...

Hogyan mondjam meg finoman a haveromnak, hogy akadjon már le a cigimről?

Figyelt kérdés

Van egy haverom, aki elméletileg nem dohányzik, de ha találkozunk, mindig az enyémből kér. De nem egy-egy szálat, hanem pl. múltkor 4 óra alatt kb. 10 szál cigimet elszívta. Neki amúgy tényleg sosincs cigije, mert állítja, hogy ő nem dohányzik, csak társaságban, és akkor se mindig. Engem ez már nagyon idegesít, mert ezt velem főleg akkor csinálja, amikor feljön hozzám este dumálni, tízórakor már el is fogyott a cigarettám, a bolt meg bezár.

De nem azért nem vesz magának, mert nincs pénze, hanem mert azt gondolja, hogy ha nem vesz magának, akkor ő nem dohányzik. Hozzáteszem, nem kamaszok vagyunk, ő már a húszas évei végén jár, és régebben is ezt csinálta, csak akkor úgy, hogy ha társaságba ment, vett egy doboz cigit, és amit nem szívott el, azt odaadta valakinek.

Én meg nem akarok bunkó lenni, hogy azt mondom, hogy nem vehet ki többet, mert igazából ő sokszor meghív erre-arra, de hát ő határozottan jobban áll anyagilag, nekem meg arra nincs pénzem, hogy az ő cigijét is finanszírozzam, főleg, hogy elég gyakran találkozunk.

Hogy lehetne mégis elérni, hogy ne az én cigimet szívja állandóan? Szóval vagy vegyen magának, ha dohányozni akar, vagy ha nem, akkor tőlem se kérjen.


2011. febr. 26. 13:57
 1/7 napietus ***** válasza:
egyszer mondd azt, hogy sajnos most Neked sincs. csak leszokik így róla :) vagy jegyezd meg viccesen, hogy a boltban annyi van, még el is adnak belőle. persze ezt ne bántón mondd, hanem inkább poénként. lehet, hogy veszi a lapot...
2011. febr. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg amelyik nap találkoztok, ne vegyél cigit. Aztán tedd fel neki ezt a kérdést. "Vegyünk cigit felesbe?"


(A legokosabb ötlet szerintem az lenne, ha leszoknál. Egyszerre két gondtól szabadulnál meg. De ez csak szigorúan zárójeles megjegyzést, nem lepontozni ezért:)

2011. febr. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
MOndd azt, hogy leszokóban vagy, és csak egy szál van nálad végső elkeseredésre.
2011. febr. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem több haverom is ezt csinálja, mondjuk engem nem zavar, nem tudom én úgy vagyok vele, hogy ilyen kis dolgokon nem akad fenn, ők is szoktak mindenfélére meghívni, ha elmegyünk valahová.

Esetleg felajánlhatod, hogy ha úgyis ennyit dohányzik nálad akkor nyugodtan vegyen egy-egy dobozzal, hagyja nálad és megőrzöd neki amikor legközelebb jön.

2011. febr. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mond azt hogy nincs cigid, vagy ne haverkodj vele. Ha ez a 2 nem jön össze akkor szokj le a cigiről.
2011. febr. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Én is találkoztam ilyennel. Más példa: Egy ismerősöm pár buli alkalmával odahívott a pulthoz, hogy mit iszunk. Az ital kiadása után azt mondta, hogy nincs pénze... :S Ezután a következő bulin én mondtam azt és erre akart kontrázni, hogy neki sincs pénze. Mondom, akkor szerezz, mert maradsz mosogatni. És érdekes módon a farzsebből előkerült 3 db ezres. :D (és csak 840 Ft kellett volna) De az 5. alkalomnál idegesített már.


Szerintem mond meg neki, hogy 2 szál cigid van. ( a többit tedd be a kabát zsebébe) Vegyen most egy dobozzal ő, mert nincs most túl sok pénzed.


Vagy őszintén mond meg neki, hogy téged ez roppantul zavar, mert nincs vele emberileg gondod, de neked is pénzbe kerül és ez néha elfogadható, ha valakinél nincs, vagy elfogyott a cigi, de rendszeresen... ez mindkettőtöknek roppant kellemetlen. Ezt szerintem megérti.

2011. márc. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
sztem meg mondd meg neki amit itt nekünk leírtál! egyik ismerősöm ugyanezt csinálja, csak nem tőlem kér, hanem egy másik haveromtól. a másik srác is kerek perec megmondta neki h bmeg állj már le mert állandóan az én cigim szívod.
2013. jún. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!