Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » "Csókolom" vagy "Jó napot"?

"Csókolom" vagy "Jó napot"?

Figyelt kérdés
17 vagyok. Most fogok először találkozni barátom szüleivel. 30 körüliek, nagyon ideges vagyok :D szóvl első találkozáskor jó napot vagy csókolom a megfelelő üdvözlés? :D Bocsi a hülye kérdés miatt XD de tényleg nagyon ideges vagyok. Ő mikor szüleimmel találkozott csókolomot köszönt, akkor most nemtudom, hogy énis tegyem -e ezt vagy ne? :D nemtudom XD segítsetek :D
2011. febr. 19. 20:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Csókolomot csak nőnek!
2011. febr. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Harmadikkal és utolsóval értek egyet :-) Anyukának csókolom, apukának jó napot kívánok.

Ha ez megnyugtat, én majdnem 30 vagyok, nemsoká leszek bemutatva ÚjPasi szüleinek, és csókolomozni fogom az anyját :-)

2011. febr. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Én nem ismerek olyan 30 körüli nőt, aki ne sértődne meg azon, ha 'Csókolom!'-mal köszönnek nekik. Viszont egy kérdés: hány léves a barátod, ha Te 17 vagy, az ő szülei viszont csak 13 évvel idősebbek nálad?
2011. febr. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
91%
Lehet, hogy most nagyon le leszek pontozva, de szerintem ne köszönj csókolommal az anyukának se. 17 évesen már majdnem felnőtt vagy. Csak a kisgyerekek szoktak így köszönni boldog-boldogtalannak. Az megint más, amit a kedves 30éves válaszoló írt. Ott gondolom az anyuka 60on is jóval túl van, ezért megértem, de itt jobb esetben a szülők 30-40-es korosztály. Bár nekem mind1, én nem szeretek csókolomot köszönni, csak nagyon idős nőnek. Nekem így tanította anyukám. (Bár sosem lehet tudni, hogy az emberek éppen min sértődnek meg. Az egyik ismerősöm azon sértődik meg ha egy szerinte "kamasz" (amúgy nem, mert 20-on éves az illető) jónapot kívánokkal köszön, egy másik ismerősöm pedig a csókolomtól van rosszul.)
2011. febr. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Azzal nem sérted meg az anyukát,ha csókolommal köszönsz neki. Ha zavarja,akkor szólni fog neked. Ha viszont elvárná

hogy csókolommal köszönj,és te Jó napotot kívánsz,akkor bunkónak tarthat.

2011. febr. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
46%

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:22


Mert tahó vagy, azért :)


A Jó napot! után kell a kívánok is. minek kívánjak nekik jó napot jézusom :D:D kretén :):)

2011. febr. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Engem amikor barátnőm először mutatott be szüleinek én jónapottal köszöntem persze kifűszereztem azzal hogy szépjónapot örülök hogy megismerhettem stb... fontos hogy próbálj jópofát vágni és legyél határozott ha elején ilyen vagy akkor már jóvagy
2011. febr. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nőnek: kezi csókolommal illik köszönni az etikett szerint. Férfinek csókolom a jó ebben az esetben szerintem.
2011. márc. 2. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
jó, köszönöm szépen a válaszokat :) apjának "jó napottal" anyjának "csókolommal" köszöntem ...de végül mindketten kérték hogy tegezzem őket :D aztán elvoltunk :D szóval tényleg köszönöm szépen a segítséget :)
2011. márc. 8. 18:25
 20/22 anonim ***** válasza:

A válasz írója 62%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 02-19 22:16


A kreténség az más dolog,az nem ide tartozik.:)

De mint látod,a kérdező is "Jó napot"-ot köszönt az apjának.

Szóval te engem ne kreténezz le,ha közben te vagy a szemüveges,'gépelőttbodybuildingervagyok' a valósába meg egy kis h*lye.Bocs,de ezt nem hagyhattam ki.:)

2011. márc. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!