Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A híradóban mennyit hazudnak,...

A híradóban mennyit hazudnak, mennyi az igaz benne?

Figyelt kérdés

Azt hallottam több embertől, hogy ha volt valami a híradóban valami baleset, akkor a híradóbán már tök mást mondta, hem is úgy történt, ahogy bemondják, meg másak voltak a körülmények.

Mennyi az igazság egy-egy riportban?


2011. jan. 29. 09:37
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Hogy valami másképp történt a valóságban, azt csak olyan ember állíthatja, aki maga is ott volt a balesetkor, tehát ismeri a valós helyzetet - illetve látta később a híradásokat, hogy össze tudja hasonlítani a kettőt.

Na és akkor még ott van az, hogy nyilván nem ugyanolyan szempontból figyeli egy televízió a balesetet, mint egy járókelő - sőt, akkor még mindig inkább azt mondom, hogy a híradó "igazabb", mert ők utána tudnak kérdezni az adatoknak - hány ember sérült meg, ilyesmi -, a járókelő pedig csak körülbelül tudja felmérni a helyzetet.

(egyébként a híradókban tudósítást készítenek, nem riportot).

2011. jan. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
A híradóban egy balesetről miért hazudnának,nekik mi érdekük lenne ebben ? Elmondják,bemutatják,hogy mi volt azt jónapot.
2011. jan. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Saját példámból tudom, hogy ferdítenek. Míg semmi információjuk nincs jóformán, ráadásul a csatornák nem egységesen adják le, hanem mindegyik televízió híradója mást mond.
2011. jan. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

"Utánajárnak a dolgoknak", sokszor kétségeim vannak efelől! Sokszor felszínesek, pontatlanok, elnagyoltak, hibásak a tudosítások.

Leginkább fenntartással érdemes a híreket kezelni. Én áttértem a többcsatornás-híradó nézésre.

2011. jan. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az ujsagiroknak, riportereknek az a dolguk, hogy mindent szenzaciosabban irjanak le, mint ahogy az volt. Magazinokban is sok kitalalt, vagy feltetelezett pletyka van irva.

Balesetnel, egy riporter odarohan, beszel egy-ket "tanuval", aztan mar filmeznek is. Tehat legtobb resze csak feltetelezes. utana jon a nyomozas, meg hogy megis mi tortent. De eddigre, mar a Hirado el is felejtette, mert mar mas "szenzacio" folyik a vilagban.

2011. jan. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Annyit tudnék még hozzátenni, hogy a kisebbségiekkel (meg egyéb más politikailag kényes témával is) nagyon óvatosan bánnak. Ha egy kisebbségit pl. nemtom, megölnek, akkor az természetes, hogy mint áldozatot mutatják be, de azt már nem teszik hozzá, hogy azért ölték meg, mert benne volt egy drogbandában, vagy fenyegette a szomszédait, hasonló... Remélem, értitek, mit mondok. A cigányokról a rosszat elhallgatják, és ha nem muszáj, akkor nem közlik.
2011. márc. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem az a véleményem, hogy a kül- és belpolitika, gazdaságpolitika, esetleg egy-egy politikus személyével kapcsolatos híreket a különböző adók nem biztos, hogy ugyanúgy adják le, vagy egyáltalán nem is szólnak róla. De más egyéb esetben nem gondolom, hogy ferdítenének.
2011. márc. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát az attól függ, milyen híradó. Például az RTL Klub és a TV2, meg úgy általában a kereskedelmi TV-k híradói nem a tárgyilagosságukról és megbízhatóságukról híresek. És mégis azt bámulja egy rakás ember. Én nem értem, miért. Illetve értem: arra vannak kihegyezve, hogy minél több szenzáció hangozzék el.
2011. márc. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Híradó? 30% igaz, 70% kamu.
2011. márc. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!