Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van az, ha azt mondom...

Miért van az, ha azt mondom h. vki arab, akkor már kötik össze a terrorizmussal?

Figyelt kérdés
2010. dec. 14. 16:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
Mert rohadtul tudatlanok az emberek erről és csak az amerikai (zsidó) médiából értekeznek.
2010. dec. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszi a választ, csak már kiborít, h. a kedvesemet mindenki leterroristázza, ahogy meghallja, h. arab
2010. dec. 14. 17:02
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

Talán azért, mert nem lehet tudni melyik terrorista és melyik nem. Egy csomó olyan terrorista volt, akiről még a saját családja sem sejtette, hogy mire készül.

Én úgy vagyok vele, hogy inkább mind kerülöm, egy egész népet nem ítélhetek el pár fanatikus állat miatt, de akkor is inkább nem kockáztatok.

2010. dec. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az embereknek a tudatlansaga, mivel jelenleg azert van nagyon sok arab allampolgar mo-on is, mivel elmenekultek a sajat hazajukbol pl. es pontosan a fanatikus vallas, szokasok, vagy a haboruk miatt.

Palesztin, irani, iraki pl. ezek mind elmenekultek a hazajukbol, es nyugodtan szeretnenek elni vegre!

2010. dec. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Phoney ***** válasza:
100%

17:48:

A magyaroknál meg nem lehet tudni külföldön, melyik lop és melyik nem. A magyarokat jobb kerülni, gondolom. Egy csomó olyan magyar van, akinek még a családja sem tudja, hogy lop. :P

2010. dec. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Nyuwesh válasza:
100%

Jogos kérdés, de emellett picit "bugyuta" is. Elég egyértelmű erre a válasz: Az általánosítás és az arabokhoz fűződő előítéletek miatt. Nem jó, nem szép, de ez van. Véletlenül sem azt akarom ezzel mondani, hogy törődj ebbe bele, sőt!


Mellesleg (szerintem) általánosít a kérdésed is, azt sugallja, hogy akármikor kimondod, megemlíted, hogy a kedvesed arab, rögtön mindenki "jön" a terrorizmussal. Az általánosítás már csak ilyen. Előítéletei meg mindenkinek vannak, neked is, nekem is. Egy percig sem kétlem, hogy ez nem esik jól neked. Azt viszont már nehezebben hiszem el, hogy mindenki hót komolyan arra gondol, hogy ő valóban az. Megoldás? Erre nincsen kész "recept". És nagyban a Te hozzáállásodon is múlik, hogy hogyan kezeled az efféle konfliktusokat. A sértődés pl. nem a legokosabb szerintem, mivel az valamilyen értelemben egy elzárkózás, ami meg nem teszi lehetővé (vagyis inkább kizárja) a "közeledést". El lehet "ütni" ezt egy poénnal is, meg egy sor más békésebb fajta módon is lehetséges ezt kezelni. Ha valaki meg tényleg bunkó módon csinálja, nyilván annak meg erélyesebben kell szólni, hogy ne. Az egyetlen számodra biztos megoldás csak az, ha Te megpróbálod elkerülni ezt a dolgot másokkal kapcsolatban és ha veled csinálják akkor meg megpróbálod civilizáltan kezelni a dolgot. Ahányszor te elkerülöd, annyival kevesebbszer történik meg, más biztosat nem tudsz tenni ez ellen. Ha egy vadidegen csinálja, akit valsz. soha többet nem látsz, szard le. Ha valaki más (ismerős, munkatárs, stb.), akkor szerintem az elsőt engedd el a füled mellett, akkor is ha nem esik jól, jó eséllyel egyszer (amikor megtudja) szóba hozza, mert.. akármiért, ő éppen úgy gondolja hogy poén, akármi más, és ennyi. Ha viszont megint megemlíti és úgymond nem akarja megunni, akkor már viszont kell szólni érte szerintem is, a lehetőségek szerint normálisan. Igyekszem nem okoskodni, de óhatatlanul is annak tűnhet, esetleg, de tényleg csak segíteni próbáltam. Őszintén szólva - ismerve magamat- , ha nekem említenéd meg ezt, az első kérdésem az lenne, hogy hányan csinálják általában a terrorizmusos "cucc"-ot, és hogy te hogyan szoktad kezelni, stbstb. Úgyhogy valahol nekem is ez ugrana be, csak más szempontból persze.. :), ha jobban körülnézel, nagyon nehezen fogsz találni olyan társadalmi csoportot(faji, vallási, sorolhatnám a végtelenségig.., ízlés, életmód, kultúra, tényleg nagyon hosszú a lista..), akik iránt ne alakult volna ki valamilyen, kisebb-nagyobb mértékű és fajtájú előítélet, (..a pozitív előítélet is előítélet), szóval nem egyszerű. Tényleg befejeztem. Remélem tudtam segíteni.


üdv.

2010. dec. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ugyan azért amiért ha pl be akarsz menni egy szórakozóhelyre és tele van cigókkal akkor inkább nem mész be. Ez nem előítélet, hanem szomorú tapasztalat.....
2010. dec. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Phoney ***** válasza:

Utolsó: gondolom téged minden héten felrobbantanak az arabok, vagy ilyesmi... ez olyan mintha egy europid zármazású embert meglátnának egyiptomban, és szentül hinnék, hogy "a fehérek le akarják rohanni az országot". Csak annak több valóságtartalma volna:)


Jó nem akarok úgy csinálni, mintha meglepne, az már sokszor kiderült, hogy egy kisebb lejárató kampánnyal bármilyen előítéletet el lehet terjeszteni. Ha 10 robbantásból kettőt arabok csinálnak, az már elég is hozzá.

2010. dec. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek is a válaszokat, a megjegyzéseket eleinte elengedtem a fülem mellett, de hogy a családtagjaim is ezt dörgölik az orrom alá az olykor már kezd sok lenni, de tűröm
2010. dec. 19. 14:35
 10/13 anonim válasza:
100%
dobd ki a TV-jüket az ablakon mer úgy tűnik sokat nézik a híradót...
2010. dec. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!