Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy telik nálatok szenteste? :-)

Hogy telik nálatok szenteste? :-)

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat.
2010. dec. 3. 17:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Már saját házban lakunk a férjemmel, de Szenteste mindig hazamegyünk a szülőkhöz, szóval mázlim van, mert nekem nem kell sütni-főzni!:) Reggel felkelünk, feldíszítjük a fát. Közben tök jókat nevetünk a férjemmel! Aztán igazából otthon elvagyunk. Úgy 4 körül megyünk a szüleimhez. Megkajálunk, ajándékozunk, beszélgetünk, nevetünk stb. Aztán úgy 7-8 körül megyünk anyósomékhoz. Ott kb. ugyanez, bár ők ilyen játékos család, mindig játszunk valamit. Úgy éjfélig szoktunk ott lenni, aztán nyomás haza. Otthon még van,hogy beülünk a fa elé, felbontunk egy pezsgőt és ketten is karácsonyozunk egy kicsit. Illetve most már a kis kölyök kutyánk is ott lesz velünk!:) 27-én jön hozzánk a két család, akkor mi főzünk és vendégeljük meg őket. Szegény anyukák 3 napig folyamatosan főznek, megérdemlik ezt az egy nap pihit!
2010. dec. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
olsan jó ezeket a történeteket hallgatni. nálunk nem jó a karácsony. a szüleim utálják egymást mégis együtt élünk. karácsonykor csak egy kicsit jobban mint máskor:(
2010. dec. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Felkelek, majd elmegyek tízes misére apával és a nővéremmel. Anya akkor már főzi a vacsorát és takarít. Nem ebédelünk otthon. Aztán feldíszítjük a karácsonyfát és telik a nap (meglátogatjuk a másik mamámékat, rokonokat és ott ebédelünk): Este eljön a mamám majd vacsorázunk, ajándékosztás és éjféli szentmise. Hajnalban pedig nézünk egy kis tévét, és hogyha olyan ajándékot kaptunk - például társasjátékot -, játszunk egy kört. Utána meg a szokásos, alszunk.


14/L

2010. dec. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Elfelejtettem írni, hogy még elmegyünk a nővéremmel szánkózni is, ha van hó!


/előző/

2010. dec. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Phoney ***** válasza:
Idióták módjára éneklünk (mondjuk vicces operába tenni a mennyből az angyalt), aztán meglepett arccal kibontjuk a magunk választotta ajándékot (nálunk divat az alz...alce..alzhei.. hogyis hívják, Elfelejtettem%%!), végül pezsgőt iszunk, mintha bárki is szeretné a családban (pedig nem). Utána ha már nincs kedvünk beszélni, mindenki összekaparja az ajándékait mintha a piacról menne haza, és magára zárja a szobája ajtaját. Én ilyenkor még sóhajtok is, hogy na egy évre letudtuk.
2010. dec. 10. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!