Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy telik nálatok szenteste? :-)

Hogy telik nálatok szenteste? :-)

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat.
2010. dec. 3. 17:42
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Mivel mindig nálunk van a család így előző nap elkészítjük a hidegtálakat. 24-én már csak sütit sütjük meg. 2-3 óra körül megérkezik mindenki. Kicsit beszélgetünk utána leülünk enni és közben karácsonyi dalokat hallgatunk. Mikor már mindenki teleette magát, kicsit beülünk a nappaliba, bár mindenki a konyhát szereti jobban. Egész estig beszélgetünk, előjönnek a régi vicces történetek, utána hazavisszük a családtagokat. Nálunk nincs ajándékozás. Nincs értelme felesleges dolgokat venni egymásnak, meg az én rokonaim elég szegények is. Tehát eszünk és beszélgetünk. Este meg kezdődik a pakolás, mosogatás.
2010. dec. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
ordítozással, mint a többi nap
2010. dec. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
70%

Reggel 10: Felkelek :D Ilyenkor anya már főz.

Délelőtt 10-12: Felöltözök, fürdök, reggeli stb.

Délbe: Ebéd

Délután: Sütün anyával <3

Este pedig vacsora, utána ajándékbontás, majd valami jó kis karácsonyi film :)

2010. dec. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
sajna sehogy
2010. dec. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

Ez lesz a második Szenteste, hogy kettesben a barátommal (és a negyedik közös Karácsony). Tavaly költöztünk össze, három éve (lassan 3,5) vagyunk együtt, az előző karácsonyokon úgy volt, hogy ebédre a szüleihez, vacsira az én szüleimhez mentünk.

Most már 25-én az ő családjához, 26-án az én családomhoz megyünk.


Délelőtt főzünk együtt, 4 körül kezdjük a fát díszíteni (igazi fenyő), és általában 6 után vacsizunk, ajándékozunk.

Mindketten örülnénk a havas Karácsonynak, remélem összejön.


Nektek hogy telik a Szenteste és a Karácsony?


21/N

2010. dec. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

délbe sütés főzés,ebédelünk (egyszerű kaját,este szokott lenni nálunk az ünnepi)

délután, fát díszitünk, pihenünk , beszélgetünk.

fél hétkor ünnepi vacsi.

szépenebédelünk, beszélgetünk közbe, karácsonyi halk zene..

fél nyolckor, bemegyünk a nappaliba, gyertyák égek, zene, és kibontjuk az ajándékokat, kipróbáljuk.

aztán tv, beszélgetés. :)

25én pedig az egész nagy család összegyűlik, valakinél ebédelünk, és ajándékozunk, beszélgetünk.

2010. dec. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

*szépen eszünk

bocsi , csak máson jár az eszem :D

2010. dec. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Reggelizünk együtt, utána még elküldöm a páromat boltba, mert mindig van, amit elfelejtek megvenni. :)

Díszpakolás, karácsonyfa díszítés, közben egy jót vitatkozunk azon, hogy kevés, sok a dísz, kell-e még szaloncukor, ne egyen annyi szaloncukit, mert nem fog ebédelni, az a fára kell... (Sohasem nagy veszekedés vagy balhé.) Közben megfőzök, megsütöm a sütit. Kipakoljuk az ajándékainkat a fa alá.

Este megesszük az ünnepi vacsit, rendet rakunk gyorsan, és filmet nézünk összebújva.

Másnap reggel jön egy újabb ajándék, mert karácsonyi gyerek a férjecském. :)

2010. dec. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Reggel: Karácsonyfa díszítés, Közbe anyu süt.. Apu meg az égőkkel játszik.. ( mindig eljátssza..):-)) Aztán Jön mamám 2 körül.. És ő csinálja a halászlét mert nagyon jól tudja csinálni... 4-5 óra felé jönnek a rokonok. Aztán ajándékozzunk, Mindig csengett anyu.. (jót nevettünk rajta mert már nincs kicsike a családba aki örülne neki...:D) És utána leülünk halászlét enni házi tésztával. Közbe beszélgetünk jót röhögünk történeteken.. Aztán mindenki haza akarja vinni a másikat...:-))
2010. dec. 3. 18:10
 10/15 anonim válasza:
100%

Olyan 8-9 körül felkelünk,anyukám csinálja a finom sütiket,és estére a vacsorát.Utána elmegyek zuhanyozni, felöltözök stb...aztán olyan 12 körül(vagy ahogy sikerül) elkezdjük díszíteni a fákat(mert anyuméknak is van külön és nekem is,de az enyém mű és kicsi,az övék pedig nagy és igazi)aztán megebédelünk,és utána szépen felöltözünk és elmegyünk a dédiékhez,ahol ott van a család többi tagja is és ajándékozunk.Aztán olyan 5-6 óra felé átmegyünk a nagymamámhoz és ott is ajándékozunk.Aztán olyan 7óra felé hazajövünk, és leviszem a kutyámat sétálni,és aztán kibontjuk az ajándékokat,majd kicsivel később vacsorázunk és utána csodáljuk a szép fát:)

25.-én megyünk az unokatesómékhoz,

26.-án pedig a többi rokonhoz akit még nem láttunk az ünnepek alatt

(bocsának a fogalmazásért,csak már fáradt vagyok nagyon...)

14/L

2010. dec. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!