Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egyetemisták, nem érzitek...

Egyetemisták, nem érzitek azt, hogy "néha" túl sok van egy bizonyos tanárotok kezében és azt csinál veletek amit akar, szó szerint?

Figyelt kérdés

Én néha teljesen ki vagyok borulva emiatt. Olyan egyetemre járok, ahol empátiát, emberismeretet, mások problémájának a megoldásának a fontosságát tanítják...DE bort iszik mindenki és vizet prédikál...a dékánunk rettegésben tartja az egész évfolyamot, szó szerint...a stílusa, a hozzáállása, a modora...reklamálni nem mehetsz sehova mert ő a rektor is:D ő él mint Marci hevesen, neki ez így nagyon megfelel, senkit nem érdekel hogy összehúzódott gyomorral mész minden egyes kurzusára, a vizsgáról ne is beszéljünk a szóbelire meg ne is gondoljunk:-S

Egyszerűen szörnyű, hogy ezek bármit megtehetnek...s még jól is érzik magukat...

(nehogy azt higgyétek a jegyem miatt beszélek ellene, mert nem...)


2010. nov. 25. 09:05
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Ez a kezdők lázadása, majd rájössz, hogy az élet (nem csak az egyetemen) ilyen igazságtalan. te ott csak egy kis senki hallgató maradsz, mivel ez egy hierarchikus rendszer. Törődj bele, ez van.
2010. nov. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor jól kifogtad ezt az egyetemet!

Én pont azért szerettem egyetemista lenni, mert nem volt "kapcsolat" a tanár-diák között, azaz békénhagytak minket, nem is ismertek minket csak 5.-év végén, és a dolgozatokat is ismeretlenekként javították. Nem volt olyan stressz mint középiskolában.

Persze volt olyan vérengző tanszék amelynek a tantárgyain bukdácsoltunk, de mivel kollektíve mindenki szar volt, így nem jelentett olyan nagy lelki traumát egy karó. Mentünk együtt a pót, pót zh-ra.

2010. nov. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem érzem ezt, pedig kis szakon vagyok. Na meg őszintén szólva nem érdekel. Amíg tudom az anyagot, nem talál senki fogást rajtam. De különben sem adok okot rá.

Ha meg mégis találna, és mondjuk pofára osztályozva akarna valaki igazságtalanul megbuktatni, akkor kérnék egy bizottságot az Oktatási Minisztériumtól. Velem senki nem fog szórakozni :)

Igaz, eddig nem is tették :)

2010. nov. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk is kiskirálynak érzik magukat a professzorok (orvosi). Ha nem vagy szimpatikus, akkor hiába tudod jól az anyagot, belekérdez egy olyan kérdéssel, ami nem is követelmény, és ezért meghúz... Ezért veszélyes az a törvénytervezet, amit a KDNP akar benyújtani a felsőoktatás "megreformálása" ügyében, mert gyakorlatilag akkor hatalmat adna, a magukat amúgy is istennek tartó professzorok kezébe, hogy itt elszabadulna a pokol... Remélem nem lesz belőle semmi...
2010. nov. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
43%
Nem vagytok bezárva, ha elüldözne benneteket az egyetemről, biztosan tanulna belőle...
2010. nov. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem vagyok "kezdő"...szóval nem a kezdők lázadása beszél belőlem...egyszerűen tegnap elborult az agyam, mit műveltek velünk...leócskáznak, lebunkóznak, lesemmirekellőznek, közben azt mondják, hogy minőségi diplomát és képzést kapunk...

átszámítva jó 4-4,5 körüliek a jegyeim szóval nem ez a gond...

Viszont a tanár tudja mit csinál, mert igen "be vagyunk zárva" az országban ez egyetlen egyetem ahol magyarul elvégezhetem ezt a szakot...(gondolom rájöttetek nem Magyarország)...

mindegy...:( csak felháborodtam...

2010. nov. 25. 19:14
 7/8 anonim ***** válasza:
És ha átjelentkeznél magyar egyetemre? Nem tudom, magyar-e, vagy nem aki tanít, ha nem magyar, akkor politikai dolog miatt szívat.
2010. nov. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

magyar egyetem....magyar a tanár...

Mindegy lesz valami, csak tegnap kicsit kiakasztott... meg kell tanulni nem felvenni

2010. nov. 25. 21:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!