Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha rajtad állna, akkor eltöröl...

Ha rajtad állna, akkor eltörölnéd a magázódást vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés
2010. nov. 16. 23:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Előző még:

Amúgy a magázódás, tehát a "maga" szó használatát bunkóságnak tartom bizonyos emberek szájából.Mondjuk a dokim rendszeresen magáz, de a szitu így kívánja meg, mert az Önözés kicsit túlzás lenne - vissza már nem igaz, én önözöm.

:)

2010. nov. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

08:30-nak

Nem lőlek le ágyúval :)

Én a nagyszüleimet mind magázom, nekem az fura, hogy tegezik mások őket.

Családunkban gyakori, hogy a szülőket is magázza a gyerek.

Nem tartom ósdi szokásnak, sőt!

2010. nov. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Az ágyús vagyok, nem is azt írtam, hogy mindenütt tegeződnek a gyerekek, hanem azt, hogy sok helyen.
2010. nov. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
100%
Szerintem is gazdagítja a nyelvet, és: nemcsak távolságot tarthat, össze is köthet. Talán különösen hangzik, de én a szomszédommal a világért sem tegezödnék, mert annyira nem bírom, ugyanakkor a férjemmel 24 év házasság után is a legmeghittebb pillanatokban magázzuk egymást.
2010. nov. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
49%
Isten is tegez bennünket, mi is őt, A Biblia is tegeződő formát használ. Miről is beszélünk?!!!
2010. nov. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
87%
Nem Isten és ember közötti, hanem ember és ember közötti kommunikációról van szó.
2010. nov. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Phoney ***** válasza:
100%

Nem törölném.


Ahogy csak egy forma van, ott nem csak a tegeződés marad meg, vagy csak a magázódás, hanem egy kettő közti.


Tehát ha a bratyipróféták jobban belegondolnának, a magázódás eltörlése a tegeződést is eltünteti. Az angolban pl a tegeződés tűnt el, a "you"-t mégsem lehet ma magázódásnak tekinteni (és tegezősésnek sem).


Ha nem tetszik valami, ne hasznád. Én *****ra nem vettem észre, hogy kedvesebbek lennének az emberek, mióta "mindenki" tegeződik. Általában azok akarják eltörölni a magázódást, akik nem tanulták meg használni.

2010. nov. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem de azért megváltoztatnám az ellet kapcsolatos szokást.

Sok embernek nem tiszta hogy ki kit tegez és magáz.

2010. nov. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
nem
2010. nov. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Gyerekként mindig bajban voltam a magázással - nehéz megszokni, meg jól csinálni. De kiválóan lehet udvariasnak lenni úgy is, hogy se nem magázol, se nem tegezel.

Az első oldali büfés példa tökéletes. Ettől az anyukától sosem tanulja meg a gyereke, hogy "Egy kólát kérek szépen."

Pedig ez kortól függetlenül működik mindenféle maga/ön/tessék/legyen szíves nélkül.


Én nem bánom, hogy létezik magázás. Így legalább mindenki tudja, hogy van, amikor udvariasnak kell lenni. Ha most kihirdetnék az iskolákban, hogy "Gyerekek, mától mindenki mindenkit tegezhet!" azt hinnék, bármit mondhatnak, és egyre több lenne az "Adj egy kólát!"


24 L vagyok, és egyszer bementem egy boltba. Sorrakerültem a pénztárnál, és köszöntem az eladónak, hogy "Jó reggelt!". Mire szó szerint kioktatott, hogy mit jóreggeltezek itt neki, egyidősek vagyunk, tegezzem csak le.

1. A "Jó reggelt!" mióta magázás? A barátaimnak, a testvéremnek, a férjemnek, az anyukámnak, mindenkinek ezt mondom.

2. Egy eladó feladata, hogy minél jobban kielégítse a vevő igényeit, ezzel a lehető legnagyobb hasznot hozva a boltnak nem? (Legalábbis ennek kéne lennie. Tudom, egy egyszerű alkalmazottnak semmi érdekeltsége nincs abban, hogy megy az üzlet... sajnos) Ha leordítja a fejemet, csak mert mosolyogva ráköszöntem, lesheti, hogy legközelebb is náluk vásárolok.

2010. nov. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!