Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Idegesít a kollégám. Mit...

Idegesít a kollégám. Mit tegyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Az egyik nyugdíjas kollégám állandóan fütyörészik meg dúdolgat, ezzel elég sokunkat idegesít. Régebben van itt, mint akiket zavar, meg idősebb is nálunk, így nem tudjuk, hogy lehetne úgy a tudomására hozni a dolgot, hogy ne sértődjön meg. (Sajnos elég sértődős...) Van ötletetek?
2010. nov. 16. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha elég sokatokat idegesít, mindenképpen beszéljétek meg vele, mondjuk olyan hangnemben, ami neki is elfogadható. Ha ezen is megsértődik, az már az ő baja.
2010. nov. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hallgassatok Fear Factoryt jó hangosan, hogy ne halljátok a dúdolást.


Úgysem fogja abbahagyni, még ha tök normálisan meg is beszélnétek. Valószínűleg évek, évtizedek óta így csinálja, önkéntelenül is rágyújt egy nótára.

2010. nov. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

71%


:D

Ez nálunk használt rajzórán is, mikor valaki hangosan dúdolta a késpál és a torz szerzeményeit:)

2010. nov. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, a zenehallgatás megy, de ha őt nem hallom, akkor mást sem (pl. a főnököt, ami kínos)...

A dolog ironikus oldala, hogy panaszkodott, amiért többen fülhallgatózunk, ami miatt (szerinte) pocsék a hangulat az irodában :)

Köszi, amúgy én is ettől félek, hogy erről már nem lehet leszoktatni...

2010. nov. 16. 15:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát akkor ő ilyen jó kedélyű, társasági emberke lehet. Szerintem inkább jobb ez, mint valami furkálódó barom.

Bár értem én, hogy idegesít, de na, legalább kedves!

2010. nov. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerűen mondjátok meg neki. Én mindig az egyenesség híve voltam. Nem bunkó hangnemben, hanem normálisan. (Esetleg bevezetésként bókolhatnátok, hgoy szépen dúdol/fütyörészik.)

Pl. mondhatnátok, hogy elvonja a figyelmeteket, mert a dúdolásra figyeltek, és nem tudtok a munkára koncentrálni. Ezért fülhallgatóznak sokan, hogy a munkájukra tudjanak koncnetrálni. Nem akarjátok megbántani, de sajnos nem tudtok így dolgozni.

Szerintem ezen nem sértődhet meg.

2010. dec. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!