Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Titeket ez nem idegesít?

Titeket ez nem idegesít?

Figyelt kérdés
Ma osztálytársam kedvesen odaköszönt az egyik tanárnőnek, hogy "Jó napot!". Erre a tanár ordibálni kezdett, hogy ez aztán "nagyszerű", "udvarias" köszönés volt - csak mert nem tette hozzá a köszönéséhez a "kívánok" szócskát. Erre nagyon ideges lettem, mert most tényleg ekkora bűn, hogy így köszönt? Persze, úgy illik, hogy "Jó napot kívánok!", de gondolom, ezért még nem kéne letépni szegény diák fejét... Vélemények?
2010. szept. 9. 17:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A Jó napot kívánok az illő, úgy tudom a jó napot bennsőséges kapcsolatkor használják. Én anno az oszfőmnek így köszöntem, mert jóban voltunk.


Manapság az is valami, ha köszönnek a fiatalok!! Szerintem a reakciója túlzott volt.

2010. szept. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Azt még kifelejtettem, hogy az osztálytársam és a tanárnő lánya régen legjobb barátok voltak, sokat voltak együtt, oszt.társam szülei sokat vigyáztak a tanerő gyerekére.


A reakció szerintem is túlzás volt. Köszönöm a választ! :)

2010. szept. 9. 18:02
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

ez a tanár és a diák kapcsolatán mulik

volt osztályomban 1 gyerek ásitota történelmen és nem rakta oda a kezét erre a tanár majdnem szaktanárit adot neki mert bunkó

2010. szept. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is régen egyik reggel az egyik tanáromnak jókedvűen jó reggelttel köszöntem, az is később le akarta szedni a fejem ezért....
2010. szept. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hiába illik úgy, hogy "Jó reggelt/napot/estét kívánok!", azért akkora bűn nem lehet egy tizenéves gyerektől, ha a "kívánok"-ot lehagyja... Legalábbis én nem szólnék érte, ha tanár lennék.


Köszönöm a válaszokat! :)

2010. szept. 9. 18:59
 6/12 anonim ***** válasza:

Én soha nem rakom hozzá a kívánok szócskát, eddig még nem akartak meglincselni érte. :)

21/L

2010. szept. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én senkitől sem szoktam már így hallani, én sem használom. Elég a jó napot, sok is néha :d
2010. szept. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 pelgrim ***** válasza:
100%
Természetesen helyén van ha a tanárok illedelmességre tanítják diákjaikat, de talán azt is lehetne illedelmesen tenni, ugyanis nekik a példamutatás a feladatuk egy fontos része.
2010. szept. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát igen, rendesen beszólt...
2010. szept. 9. 20:22
 10/12 anonim ***** válasza:

Én sem teszem oda soha a kívánok-ot, és ugyanígy nem köszönök viszontlátásra-val sem, hanem csak viszlát-tal.

Nekem nem áll rá a szám, ez van, akinek tetszik tetszik, akinek nem, nem. Egyébként nem volt még belőle gondom, legalábbis nem szóltak. Pedig tudom, hogy a viszlát-ot sokan bunkónak tartják. :)

Viszont a "jó napot", kicsit tényleg parasztos (legalábbis szerintem), ezért jó reggelt-tel tovább köszönök a kelleténél, jó estével pedig korábban, gyakran már 5 órakor is, pláne télen, amikor korán sötét van. Tudom, hogy ez sem illendő, de ha egyszer ez jön a számra.

2010. szept. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!