Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Titeket ez nem idegesít?

Titeket ez nem idegesít?

Figyelt kérdés
Ma osztálytársam kedvesen odaköszönt az egyik tanárnőnek, hogy "Jó napot!". Erre a tanár ordibálni kezdett, hogy ez aztán "nagyszerű", "udvarias" köszönés volt - csak mert nem tette hozzá a köszönéséhez a "kívánok" szócskát. Erre nagyon ideges lettem, mert most tényleg ekkora bűn, hogy így köszönt? Persze, úgy illik, hogy "Jó napot kívánok!", de gondolom, ezért még nem kéne letépni szegény diák fejét... Vélemények?
2010. szept. 9. 17:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Jaaaaajj, én sem értem, minek ekkorára fújni ezt. Bizony, én is úgy szoktam a tanároknak köszönni, hogy "Jó napot!", valahogy egyáltalán nem érzem magamat emiatt udvariatlannak. Akkor megérteném, ha annyit mondtál volna, hogy "Napot!", mert az aztán tényleg bunkóság. Én szoktam mondani, hogy "Jó napot tanárnő/tanárúr(bár szinte csak női tanárok vannak a sulinkban)!", valamikor meg csak simán "Jó napot!". Egyik sem sértődött meg vagy hordott le miatta, de most el lehet gondolkoznom, hogy tényleg sokan vannak-e, akik az ilyeneken kiakadnak...
2010. szept. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én sem mondom soha, hogy kívánok. Jó napot és az illető megszólítása, vagy ha boltban/hivatalban/ egyéb ilyen helyen vagyok, ahol nem tudom személy szerint megszólítani, akkor csk sima Jó napot. Mégse harapták még le a fejem.


Ezzel a jó napot- tal az a baj, szerintem, hogy lehet kicsit gúnyosabban is mondani néha, legalábbis inkább kiütközik rajta, mint ha hozzátennéd, hogy kívánok, valamint ha lehagyod, hogy kívánok, néhány ember hajlamosabb csak az orra alatt elmormogni, hogy "jónapo", így valóban nem a legszebb. (A t-t direkt hagytam le, mert nagyrészt tényleg nem hallani ilyenkor :) )


Viszont,nekem az a titkom, hogy mosolyogva és vidáman mondom, hogy jó napot, és szinte mindig mosolygós választ kapok rá.


A te tanárodnál, ahogy olvastam, ugyanez volt a helyzet, egy mosolygós és kedves jó napot- ra fakadt ki így, ebben az esetben meg is mutatta, mekkora bunkó. Szerintem egy normálisan elmondott jó napottal semmi baj.

2010. szept. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!