Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ilyen helyzetben illik felaján...

Ilyen helyzetben illik felajánlani a tegeződést?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm,aki 50 éves (apával egyidős) én 27/L vagyok. Azt hittem a férfira,hogy 60körüli,ezért mióta megismerkedtünk ên magázom őt,ő az elején magázott,most tegez! Van egy csomó ismerősöm nő,férfi egyaránt,akik 60felett vannak bőven és tegeződünk,de mindet az idősebbek ajánlották fel. Illik mondanom vagy kérnem ettől a fêrfitól,hogy tegeződjünk vagy ha ő kéri,hogy tegezzem csak akkor? Mert sűrűn vagyunk egy társaságban,ahol kb mindenki tegez mindenkit csak kb mi nem és furi.
ma 13:16
 1/6 anonim válasza:
83%
Ha ő tegezett, akkor életkorától függetlenül vissza lehet tegezni. Ez automatikus, nem kell hozzá engedély, ugyanis ő ilyenkor felajánlja, azt meg illik elfogadni. De ha nem akarod vagy téged ez feszélyez, mondjad neki, hogy magázódjatok a továbbiakban is - egymással kölcsönösen.
ma 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
Az illemszabály szerint nem illik.
ma 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindig az idősebnek kell fel ajánlani a tegeződést. A fiatalabbnak az idősebbel szemben nem illik tegeződést kezdeményezni. Ez csak illem. De akár fel is rúghatjátok. De mint említettem is mindig az idősebbnek kell a fiatalabbal szemben kezdeményezni a tegeződést. Főleg ha ilyen nagy kor különbség van, mint esetettben. Szóval várd ki amíig felajánja.
ma 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3-as: ez a szabály ÍGY nem igaz! Ugyanannyira érvényben van, hogy egy nö kezdeményezheti a tegezödést, egy férfi nem.
ma 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3

Kezdeményezte, hiszen tegeződik.

ma 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Minden alapvetően a megközelítés módján áll. Én férfi vagyok és jobban szeretek tegeződni. Számos esetben idősebb nő esetén is kezdeményeztem, senki nem sértődött meg, senki nem utasított vissza. És ez azon múlt, mennyire ismertem fel a helyzetet megfelelően.
ma 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!