Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Adott egy család a konyhában...

Adott egy család a konyhában ahol az egyik fél telefonhívást kap amit felvesz. Mi a normális etikett ilyenkor?

Figyelt kérdés

ma 18:03
A kérdező szavazást indított:
Mindenki halkuljon el amíg a telefonhívás zajlik hogy nyugalomban meg tudja beszélni akit hívtak.
A telefonáló menjen arrébb 1 szobával vagy az udvarra hogy a többieket ne zavarja
13 szavazat
 1/6 A kérdező kommentje:
Kimaradt hogy a testvérem hívta a szülőm, kb 15 perces hívás. Ha ez változtat valamit köszönöm a válaszokat.
ma 18:08
 2/6 A kérdező kommentje:
Amúgy mindannyian felnőttek vagyunk. Apám szerint a csend a normális, szerintem meg az ha vele beszélgetek épp nem kell csendbe legyek 15 percig
ma 18:12
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
“Ne haragudj, de éppen vacsorázunk, utána visszahívlak”
ma 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha ketten vagytok a konyhában, beszélgettek és az egyik telefonhívást kap, akkor ha úgy dönt, hogy fogadja, a másik nyilván nem fog hozzá tovább beszélni. Elég hülyén venné ki magát.


Ha többen vannak, mindenki mindenkivel beszélget, akkor praktikusabb ha a hívó vonul ki. Vagyis eldönti, hogy az adott zajszint tűrhető-e neki, és ha nem, akkor kimegy.

ma 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Alapesetben ha valaki engem hív, akkor kimegyek a közös helyiségböl valahová, ahol egyedül vagyok.
ma 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Ha többen vannak, mindenki mindenkivel beszélget, akkor praktikusabb ha a hívó vonul ki. Vagyis eldönti, hogy az adott zajszint tűrhető-e neki, és ha nem, akkor kimegy."


De a testvérem hívja pl anyámat. Közben apával beszélgetünk. Akkor továbbra is fenntartod a véleményed hogy anyámnak kellene arrébb menni hogy mi tudjunk beszélgetni?


Bocsi csak egyértelműség kedvéért, mert nagy családi diskurzus lett ebből amihez mondtam h megkérdezem itt is a véleményeket :D

ma 19:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!