Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy üzletbe belép egy középkor...

Egy üzletbe belép egy középkorú nő. Az eladó egy huszonéves férfi. Kinek illik először köszönni?

Figyelt kérdés

júl. 14. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindig az köszön először aki belép valahova.
júl. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Az illem az valami Alaptörvény vagy valami Tízparancsolat? Az egy szokásrend, aminek nincsenek egzakt kitételei, mint ahogy büntetéssel se jár a megszegése. Jelen esetben a nőnek kéne, mert ő lép be, de mivel a másik férfi, meg még fiatalabb is, meg még szolgáltató is, udvariasan teszi, ha a nővel egyszerre (mivel a nő már úgyis megteszi) köszön. A kettő közt valószínűleg nincs 1 másodperc különbség, tehát tök mindegy.
júl. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A vevőnek, mert belépett valahová. Irreleváns itt, hogy ki hány éves.
júl. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#1 Kivéve a kiskereskedelmet, és a vendéglátást. Ott a kiszolgáló v. pincér köszön előre.
júl. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%
És melyik üzletben szoktak még köszönni úgy egyébként?!😁 Én milliószor köszöntem mikor bementem üzletekbe, az elagók meg milliószor bactak visszaköszönni. Úgyhogy nagyjából már le is szoktam róla. Csak akkor köszönök, ha az elafó legalább felém néz. Kész.
aug. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!