Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy lett az normalizálva az...

Hogy lett az normalizálva az hogy a férfiaknak rövid a nőknek hosszú kell legyen a haja?

Figyelt kérdés

jún. 25. 06:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%

Olvass kultúrtörténetet:

-öltözködés

-hajviselet

-arcszőrzet viselet és ápolása

-katonaság

-ápoltság

Stb.


A nőknél a hosszú haj mindig is ékesség volt.


Ráth-Végh István- A divat

jún. 25. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
Minden korban divatfüggő volt az aktuális hajviselet, ezen kívül a társadalmi státusz és az adott kultúrkör szokásrendszere határozta még meg, hogy milyen frizurát viseltek az emberek.
jún. 25. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%
A nöknek a hosszú haj gyakorlatilag mindig pozitív volt, férfiaknál is, a rövid haj csak kb 200 éve jött divatba.
jún. 25. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%
Mármint nálunk? Mert afrikai törzsrknél én rövid hajat látok nőknél is.
jún. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
85%

Én úgy látom, hogy míg korábban a divat folyton változott, addig most eléggé ragaszkodunk a 19. századi normákhoz.

Ez alatt nem azt értem, hogy kétszáz éve ugyanolyan ruhákat hordunk, de az alapvető szabályok azon a koron alapszanak. A férfiaknak még mindig az az elegáns öltözet, ami akkor volt, nőként is az 19. századi ruhákat tartjuk többnyire elegánsnak és kifinomultnak, szemben mondjuk a középkori viselettel, vagy a rokokóval, ami alapján a férfiak is harisnyát, magassarkút, sminket, csipkét és rózsaszínt viselnének.

jún. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 kürtőskalácska ***** válasza:
70%

Elnézést hogy más témába írok.

De én azt nem értem hogy lehet az hogy mondjuk 200 éve egy csávó azt mondta hogy én nekem rövid hajam lesz,és utána minden férfi azt mondta hogy

-váó de menő! Nekem is olyan lesz!

Vagy ez hogy működött?

jún. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
60%
Valószínütlen, hogy EGY valaki találta ki, inkább elképzelhetö, hogy gyakorlati okokból egy csoport kezdte, a többi meg utánozta.
jún. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
15%

@6


200 éve találták fel a zollót.


Előtte nem volt mivel levágni.

jún. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%

@8 Már a bronzkori Mezopotámiából is maradtak fenn kezdetleges olló-leletek. A ma ismert, középen forgóval rögzített formájában először a rómaiak használták.

[link]

jún. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
80%

8-as: már az ókorban is volt borotva, akkoriban a rövid vagy borotvált feje a rabszolgáknak volt, aki szabad ember volt, annak hosszú volt a haja.

Régebben is tudtak hajat vágni, nem csak ollóval lehet!

jún. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!