Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Pontos vagy, előbb érkezel...

Ignis Subdialis kérdése:

Pontos vagy, előbb érkezel vagy inkább késni szoktál időpontokról?

Figyelt kérdés

Az esetek többségében mikor érkezel a helyszínre az elvárt időponthoz képest?

Korábban?

Későbben?

Vagy másodpercre pontosan? (Utóbbi esetben csak az számít, ha tényleg akkor érsz oda, nem pedig a környéken elütöd valamivel az időt. Tehát ha 22 perccel előtte érsz oda és az utcán szobrozol az adott időpontig, akkor az nem a másodpercre pontos, hanem a 20-30 perccel előbb érkezős kategória.)



jún. 20. 02:12
A kérdező szavazást indított:
Legalább fél órával korábban érkezem a legtöbb helyre.
Általában 20-30 perccel hamarabb érkezem.
Legtöbbször 10-20 perccel korábban érkezem.
Csak 5-10 perccel hamarabb érkezem a legtöbb helyre.
Legfeljebb 5 perccel korábban érkezem a legtöbb helyre.
Legtöbbször csak maximum 5 percet kések az időpontokról.
Általában 5-10 percet kések.
Legtöbbször 10-20 percet kések.
Többnyire 20-30 perces késéssel érkezem.
A legtöbb időpontról minimum fél órát kések.
33 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Attól függ.

Hivatalos helyekre (doki időpont, állásinterjú stb.) mindig időben érkezem, inkább kicsit korábban, de a baráti találkozóknál is igyekszem pontos lenni.

Viszont egyes barátaim sajnos annyira lazán veszik az időpontokat, hogy meguntam a szobrozást az évek folyamán, így aki már egyszer 5 percnél többet hagyott várakozni normális indok nélkül, annál már én sem veszem annyira komolyan a pontosságot (bár bevallom, hogy nem esik jól késni akkor sem, ha várható, hogy a másik fél sem lesz ott időben, mert hátha éppen most... de már szokatom magam lassan 🙃).

jún. 20. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Késni szoktam. De tisztában vagyok azzal, hogy ez bunkóság a másik emberrel szemben, ezért igyekszem tenni ellene, csak nem szokott sikerülni. Annyira utálom ezt saját magamban, hogy már évek óta konkrét gyomoridegem van, amikor a megszokott napi programon kívül kell időre mennem valahova. És persze az emiatti hasmenéssel is elmegy egy csomó idő, úgyhogy ettől akkor is elkések, ha amúgy korán elkezdtem készülődni... Ördögi kör. :(
jún. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Mindig mindenhova hamarabb érek oda, általában öt-tíz perccel.
jún. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Korábban érkezem. Hogy mennyivel, az attól függ, milyen gyakran teszem meg az adott utat, és mennyire tudom kiszámítani az odaérkezéshez szükséges időt. Sokszor csak pár perccel érkezem korábban, de előfordul, hogy akár 15 perccel is.
jún. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Mansour ***** válasza:
85%
Megpróbálok pontosan érkezni, de ebből legtöbbször pár perc késés lesz. Ha nagyon fontos a pontos érkezés, akkor úgy kell terveznem, hogy 10-15 perccel előbb ott legyek, és akkor legrosszabb esetben is bejön a pontos érkezés.
jún. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Nálam ez esettől függ.


Ha fontos találkozóról, orvosi időpontról, állásinterjúról, kurzusról van szó, min. 10-15 perccel előbb igyekszem odaérni, néha még előbb sikerül (akkor sétálgatok a környéken).


Munkaügyi meetingekre pont időben megyek, max. 1-2 perc csúszás, ha más meetingem van előtte, de jelzem másoknak.


Randira pont időben megyek. Színházba is ált. épp időben szoktam érkezni (bár ott azért, mert melóból alig tudok elszabadulni időben legtöbbször :D). Koncertre időben megyek, kiv. ha arénás vagy szabadtéri típus, akkor előbb megyek vmivel, mert szeretem elkerülni a tömeget.


Ha vendégségbe megyek, akkor időre érkezés és 10 perc késés között. Előbb sztem ilyenkor illetlenség is megérkezni.


Munkahelyi munka után iszogatásra min. 15 perc késéssel, mert mindenki késős nálunk, és simán így is gyakran én vagyok az első :D.

jún. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 SZTANN ***** válasza:
53%

A pontosság a királyok udvariassága. Sem korábban, sem késve nem illik érkezni sehová (ha konkrét időpont van).

Nyilván más a helyzet komoly, hivatalos, fontos találkozónál (azon belül is vagy idegenként vagy régi ismerősként) - ilyenkor hajszálpontosnak illik lenni. Lazább társaságba, haverokhoz, hozzávetőlegesen megadott kezdési idő esetén nyugodtan lehet kicsit késni...

De korábban menni minden esetben nagyon illetlen, zavarba hozhatod a vendéglátót (kivéve a szoros barátot, akinek segíthetsz a készülődésben).

Mindez nagyobb rendezvényekre, műsorra, előadásra nem vonatkozik (ott azért kell korábban menni, hogy a megadott időre már a helyeden légy).

jún. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hamarabb érkezem, hogy biztos ott legyek időben, viszont kivárom a pontos időpontot valahol, hiszen nem korábbra lettem egyeztetve, és nem akarom megzavarni az illetőt, nem is illik " oda pofátlankodni ", hogy hahó Én már itt vagyok.
aug. 27. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindig mindenhova negyed órával előbb érkezem.
aug. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Előbb érkezem 10 perccel minimum. A késés tiszteletlenség. Ha tőlem késik el valaki, akkor az inkább ne is jöjjön (kivéve ha van valami nagyon jó indok, pl. nagy dugó, indulás előtt beszart a gyerek stb.) Nem értem a későket, sok azt mondja, nem tehet róla. Na ezt magyarázza már el valaki???
aug. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!