Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha elmész valakihez látogatóba...

Ha elmész valakihez látogatóba és megkínálnak sütivel akkor illetlenség mindet megenni?

Figyelt kérdés
Elmesz egy rokonhoz vagy baráthoz és odatesz eléd egy tányérra kiszedve sütit hogy egyél. Valaki azt mondta hogy illetlenség megenni az egész tányérral de szerintem azert rakta ki hogy egyél belőle és ha nem akar adni annyit akkor nem teszi ki az asztalra hanem kevesebbet amit nem sajnál.
jún. 16. 23:15
 1/5 Lucifer-666 ***** válasza:
78%
Szerintem nem. Inkább csak ha többen vagytok és másnak lehetőséget sem adsz....
jún. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Változó.

Ha tényleg egyedül vagy, akkor esetleg megeheted. Van, aki sokat tesz ki (mert azt "Úgy illik") - de elvárja, hogy ne egyél sokat belőle.

Szerintem kérdezd meg.

jún. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tgt ***** válasza:
84%
Ha neked sütötte, lehet, hogy még örül is, hogy ízlik.
jún. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyi süti van egy tálon... ha 30, akkor valószínűleg az egész tálcát bevitte, amit készítettek, akkor nem illik az összeset megenni. Ha 5-6, akkor sztem oké.
jún. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 SZTANN válasza:

Létezik a TÁL (tálca) és a TÁNYÉR.

Ha a vendéglátód több darabot tesz az asztal közepére, akkor az KÍNÁLÓ - TÁL, amiről egyet (vagy később még egyet, kettőt...) vehetsz. A vendéglátód természetesen mond valamit hozzá, pl. "kóstold meg / vegyél belőle, most sütöttem / kaptam a nagyitól". Akkor egy darabbal kezded, és majd illik megint kínálni. Ezt száraz, kézzel megfogható sütivel lehet csinálni, kevésbé elegáns helyen. Jobb, ha legalább szalvétát adnak alá.

Egyértelmű lesz az ügy, ha a vendéglátó a telerakott nagy kínáló-tálon kívül eléd tesz egy üres kistányért - akkor arra veszel egyet (majd kapsz még, esetleg kérsz: "hűdefinomez" ..)

Bunkóság a vendéglátótól, ha elég rak egy sütivel telipakolt tányért, hogy ezt egyed - de bunkóság tőled is, ha az összeset simán benyomod.

tegnap 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!