Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kinek kell kezdeményezni a...

Kinek kell kezdeményezni a tegeződést?

Figyelt kérdés

A főnököm nálam jóval idősebb férfi. Az osztályon minden munkatárssal tegeződik, a hasonló korú nőkkel is, mint én. Én náluk később jöttem ide, de már egy éve.

Nekem kellene kezdeményezni? Nő vagyok, de fiatalabb és alacsonyabb pozícióban.


(Lehet, nem jó a kategória, de nem találtam jobbat, és itt értelmes emberek vannak általában.)


2010. okt. 14. 12:47
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

*csak a nők vagy a náluk jóval idősebb/magasabb rangú férfiak ajánlhatják fel


Pont ez a baj: én nő vagyok - ő meg idősebb ÉS magasabb rangú...

Akkor bármelyikőnk felajánlhatja?

2010. okt. 14. 14:07
 12/16 anonim ***** válasza:
Ebben a cipőben jártam én is. Kicsit kellemetlenül éreztem magam a szituáció miatt, de én nem vártam 1 évet. Úgy 6-7 hónap után, négyszemközt megkérdeztem, hogy muszáj-e nekünk magázódnunk, mikor mindenkivel tegező viszonyban van rajtam kívül. Isten bizony örült a kérdésemnek, azóta tegeződünk, de a tisztelet megmaradt. Én tisztelem, mert nagyon jó főnök, ő engem, mert nem vagyok rossz munkaerő, és nő vagyok. Nem mondta ki, hogy örül a kérésemnek, de látszott rajta. Lehet, hogy hezitál, mert nő vagy. Ez olyan 22-es csapdája jellegű dolog.
2010. okt. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy az első válaszadók mind _ennyire_ egyértelműnek tartják hogy csak a főnök ajánlhatja fel.


Nálunk első napomon a nálam jóval idősebb férfi főnököm azzal kezdte, hogy "Bár nem így illik, de van egy olyan érzésem, hogy ezer évig is várhatok mire te ajánlod fel, úgyhogy megengeded, hogy tegezzelek?"


Ergó ő ajánlott fel, de azzal kezdte, hogy nem így illene.


A cég új igazgatója a férfiaknak kollektíven felajánlotta a tegeződést, míg azt teljesen természetesnek vette, hogy a nők meg majd felajánlják maguk, ha akarják.


Más kérdés, hogy vele azóta is magázódom, nem is áll szándékomban letegezni. :)

2010. okt. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Speciális helyzet ez, az biztos. A főnököm az apám lehetne, s nem mellesleg akadémikus. Amikor ide kerültem, feszengve vágott bele, hogy ha nem sért meg, akkor ő felajánlaná a tegeződést, mert azt jobban szereti. Érdekes módon a velem egykorú, de már 4 éve itt dolgozó kolléganőnek is csak akkor ajánlotta fel, így "hármasban" ittunk pertut az első adódó alkalommal :)

Szóval, lehet, hogy az illem nagykönyve szerint neked kellene felajánlani, de szerintem jobb, ha a főnököd kezdeményezi majd, ha szerinte is itt az ideje.

Azt nem gondolom, hogy az eltöltött idő vagy a korod számít ilyenkor - sokkal inkább az, hogy van-e olyan viszony köztetek már, amitől szinte adja magát a tegeződés.

2010. okt. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
100%

Anno ugyanezzel a kérdéssel protokollszakértőhöz fordultam:) Zavart is és pár ismerőssel is összevitáztunk. Az hogy nő vagy ver mindent:)

kort, rangot. Mellesleg a rangot, pozíciót úgy kell érteni, hogy feljebbvaló, királyod, stb:) Neki azért furcsa lett volna.

Amúgy állati kellemetlen, ha ezt félreértik. Amit írtatok, hogy "tudom, hogy nem így illene, de tudom, hogy te nem fogsz megkérni" - igen, mert lehet, hogy nem akarom:) itt pedig már nem lehet kihátrálni.. tehát jó, ha mindenki tisztában van vele..

2010. okt. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2010. okt. 18. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!