Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kinek kell kezdeményezni a...

Kinek kell kezdeményezni a tegeződést?

Figyelt kérdés

A főnököm nálam jóval idősebb férfi. Az osztályon minden munkatárssal tegeződik, a hasonló korú nőkkel is, mint én. Én náluk később jöttem ide, de már egy éve.

Nekem kellene kezdeményezni? Nő vagyok, de fiatalabb és alacsonyabb pozícióban.


(Lehet, nem jó a kategória, de nem találtam jobbat, és itt értelmes emberek vannak általában.)


2010. okt. 14. 12:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nyugodtan felajánlhatod neki a tegezést - de lehetöleg négyszemközt, mondván, hogy mivel mindenki tegezödik, egyszerübb lenne, ha ti sem magáznátok egymást.

Egyébként mivel fönök, ezért nek kellene felajánlani, és mivel te nö vagy, ezért meg neked. Könnyen lehet, hogy ö is ugyanezen problémázik, mint te. Ha eddig mindenkivel tegezödik, akkor nem hiszem, hogy lenne ellene kifogása.

2010. okt. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Miután a felettesed, tehát "rangban feletted áll" így neki kellene fealjánlania.
2010. okt. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Az idősebbnek és a magasabb rangban lévő embernek kell felajánlani.
2010. okt. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%
Mivel idősebb és rangban feletted áll, neki kell felajánlania. Lehet, rosszul venné ki magát, ha te ajánlanád fel.
2010. okt. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
Ilyen esetben mindig neki kell felajánlani, ez ilyen "ökölszabály". Majd ha eszébe jut, akkor felajánlja, te semmiképp ne tedd meg, mert tuti rossz pont lenne.
2010. okt. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm. De akkor nekem miért nem ajánlja fel, mikor minden más hasonló korú és pozíciójú nőt tegez? Nem vagyok se jobb, se rosszabb, mint ők, és igaz, hogy később jöttem, de az 1 év szerintem már elég sok.
2010. okt. 14. 12:58
 7/16 anonim ***** válasza:
Én ezt a tisztelet jelének venném a helyedben.
2010. okt. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Szerintem a tisztelet nem a tegezésen/magázáson múlik, hanem a viselkedésen.
2010. okt. 14. 13:25
 9/16 anonim ***** válasza:

Csak a nő ajánlhatja fel a férfi számára a tegeződés lehetőségét, fordított esetben - rangtól függetlenül - udvariatlanságnak számít a közhittel szemben!!!


Nő-nő esetén a rangosabb ajánlhatja fel a rangban alatta állónak a tegeződést.



Ez a hivatalos etikett! Ám manapság már sajnos nem így van...

2010. okt. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"A tegezés szabályai: csak a nők vagy a náluk jóval idősebb/magasabb rangú férfiak ajánlhatják fel; -a nők egymás között: csak a jóval idősebb/magasabb rangú kezdeményezheti. A tegeződést visszautasítani minden körülmények között sértés!"

[link]

2010. okt. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!