Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha valaki azt mondja tegeződje...

Ha valaki azt mondja tegeződjetek, de később (egy hónap múlva) ezt elfelejti, akkor hogy reagálsz?

Figyelt kérdés

Doki-páciens(én) viszony, kb. egykorúak vagyunk (25 és 30 közt), nő vagyok, ő férfi. Eleinte magázott, én is magáztam, de mindig nagyon közvetlen volt, és én is ilyen embertipus vagyok. Aztán egy komolyabb beavatkozás előtt ő mondta, hogy tegeződjünk. De most, kb. egy hónapra rá, megint magázott. Még a rendelő előtt futottunk össze, én sziával köszöntem, ő meg mosolyogva azt mondta, hogy rögtön jön. De bent a kezelés alatt magázott. Elköszönéskor azt mondta, viszontlátásra, szia (de nem voltam egyedül). Én is ugyanezt mondtam (az asszistenslánynak mindenképp szia, neki meg ahogy érti... gondoltam...)

Szerintetek elfelejtette? Hogy köszönjek legközelebb (én megyek be a szobába, nekem kell előre köszönnöm)? Kicsit kínos volt ez így...


2010. okt. 9. 09:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem tegezd, és ha magáz, akkor jegyezd meg mosolyogva, h már megegyeztünk, h tegeződünk. Lehet, h tényleg elfelejtette.
2010. okt. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Annyi beteguk van az orvosoknak, hogy nem tudjak ezt nyomon kovetni, amugy en magazodnek az orvossal. Megsem puszi pajtas. Aztan ha ujra szol, hogy tegezd, tegezd.
2010. okt. 10. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is elég egy:

Doktor úr, a múltkor, mikor volt a műtétem, abban egyeztünk meg, hogy tegeződünk, nem?


Köszönésnél meg mondd, hogy Jó napooot! az utolsó o-t mindenképp megnyújtva, mosolyogva, így ha eszébe jut, hogy tegeződtök, akkor "milyen aranyos, viccelődik", ha meg nem, akkor "milyen jókedvűen jön rendelőbe a kedves beteg!" tehát rosszul nem jöhetsz ki a köszönésből, aztán meg jöhet a fentebb említett szöveg. Vagy egyszerűen mondd el a saját szavaiddal, hogy ez így neked elég kényelmetlen, mert nem szeretnéd csak úgy letegezni, hiszen az orvosod és semmiképpen sem szeretnéd kellemetlen helyzetbe hozni ezzel, de Te úgy emlékszel, hogy a múltkor megbeszéltétek, hogy ezentúl tegeződni fogtok és most nem érted ezt a hirtelen váltást.


Ennyi, nem kell túlspilázni )

2010. okt. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!