Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Zavarna a szomszédok majdnem...

Zavarna a szomszédok majdnem minden napos átjárkálása?

Figyelt kérdés

Pár hónapja új szomszédok költöztek mellénk. Párom annyira jóban lett velük, hogy napi szinten felváltva délutánonkét hol párom megy át, hol ők jönnek át hozzánk, még hétvégén is teljesen váratlanul nálunk teremnek. Csak ez nincs megbeszélve, ez nekik tök természetes, én pedig nem ehhez vagyok szokva. Családanyaként, mikor 17 órára érek haza, reggel 6 óta,szeretnék néha magamra is időt szánni, olvasni, a gyerekemmel játszani stb. Sajnos nálam a takarítás, vasalás mindig hétvégére marad a főzés mellett ugyebár.

És itt nem az a baj hogy nem örülök a szomszédoknak. Csak az hogy jönnek minden másnap 2-3 óra hosszára (úgy, hogy én 17 órára érek haza hétköznapokon). És így hétköznap is alig jut időm bármire, mert ott kell cseverésznem velük. A hétvége meg semmire nem elég szinte. Összegyűlik minden,a párom meg nem segít semmiben.


Ha a páromnak meg megemlíteném, hogy legalább hétvégente ne legyen átjárkálás, az legyen cska a miénk, vagy menjünk el vslamerre, csak megsértődne.


2023. márc. 30. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Finoman szólva is megrángatnám a párom, ha ezt csinálná velem, az, hogy semmibe sem segít még rosszabb.
2023. márc. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem csináld a dolgodat nyugodtan attól függetlenül, hogy ott vannak.

Dumálni attól lehet, hogy tudsz is, meg a kicsivel játszani. Ha pihennél, mondd, hogy offon vagy, a párod majd beszélget velük :)


Ami meg az utolsót illeti.

Ha mondod neki, aztán azzal jössz, hogy úgyis megsértődne, az mégjobban idegesíteni fogja, szóval ne..

Én is ilyen "sértődős" pali vagyok alapból, de ha nem szól a párom, akkor engedni sem tudok és ki nem állhatom, ha utólag rámfogja, hogy azért nem szól, mert úgyis megsértődök (bár 10/3x kérdezett rá valamire ehhez hasonló szituban, abból 1x megsértődtem, aztán többet nem és azért is én vagyok a hibás), szóval szerintem inkább beszéld meg vele, aztán majd kiderül :D

2023. márc. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Elég nagy baj, ha ilyen alap kérdéseket, mint a vendégek, nem tudtok megbeszélni és a házimunkából se hajlandó kivenni a részét.

Biztos vagy te abban, hogy tisztel téged?

2023. márc. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha már úgyis olyan jóba vannak simán befognám őket házimunkára. 😀 Gondolom már eléggé otthon érzik magukat 😀
2023. márc. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 TappancsMancs ***** válasza:
82%

4/ Ez talán csökkentené is a látogatások számát. :)


Amúgy kérdező némiképp ez természetes is, hogy legalább nem interneten társalognak. Eddig okés lenne. És az is okés, hogy a gyerekeddel akarsz lenni. Semmiképpen sem venném faragatlanságnak...


Szerintem mivel a párod nagyon jól kijön velük (ami jó) ezért ne dobd be neki hirtelen, mert nem fontolgatta még meg. Hagyj neki bőven időt, hogy kitatláljon rá valamit. Valahogy úgy vesd fel, hogy ... gondolkodjunk hogyan lehetne ezt részben nyugisabb magánélettel egyeztetni a számodra... bla bla. Valamit találj ki hozzá, és elodázva, hagy gondolkodjon, hagy találjon ki valamit. Neki sem egyszerű a dolog. Csak vessed fel, hogy valamit ki kellene találni... és húzz is el, hogy ne siettesd. :) Nem eccerű a dolog :)


Az egyik ami jónak tűnik, hogy párod megy át hozzájuk és amikor ők jönnek át, akkor átmennek. Ezt is meblebbenheted neki. :)

2023. márc. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem szeretnél nyitni új megoldási rétegek felé a problémád megoldásáért, miért kész új megoldási rétegeket másoktól?
2023. márc. 31. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"mert ott kell cseverésznem velük"

Biztos, hogy "kell"? A munkahelyen, ha egy kolléga odajön dumcsizni, de lenne dolgom, akkor csak annyit teszek, hogy rá se nézek és egy szót nem válaszolok neki, csak végzem a munkám. Hamar le is lép :)

2023. ápr. 8. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!