Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha valahova valaki elmegy...

Ha valahova valaki elmegy vendégségbe mennyire elfogadható ha kérdés nélkül fejezi ki az igényeit?

Figyelt kérdés
Egy ismerősnőm mondta neki lehet jobban kikellene fejezni az igényeit pl.ha elmegy valahova és éhes hogy szóvà tegye.Ezzel az àllítàssal nem egyezek.Szerintem ez inkàbb pofàtlansàg kategóriàba tartozik.Meg gyerekes szokàs, viselkedés és ezzel lehet lejàratnà magàt és nem szívesen hívnàk utàna.Úgy gondolom a hàzigazda szivélyessége,vendégszeretete kell hogy meghatàrozó legyen ilyen esetben.Ha nem ebédre hívtak nem kérhet valaki enni.Màs az ha megkérdezik éhes- e vagy felterítenek és hívjàk enni.Vagy sajàt magàtól készít a hàzigazda pàr szendvicset.
2023. márc. 5. 10:14
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Egyszerűbb ha kieszi a hűtőt és utána kérdez csak...
2023. márc. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyrészt a vendéglátó-vendég kapcsolatától függ.

Ha valamennyire is jóban vannak, akkor nem gond, ha esetleg a vendég szól, hogy "Pista, nagyon megéheztem, tudnál adni egy szelet zsíroskenyeret?" - ez nem pofátlanság.

Másrészt az elég furcsa lenne, hogy legalább valami rágcsát - mogyoró, ropi stb - nem tesznek az asztalra, ha valaki jön hozzájuk.

2023. márc. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen,jol irod fugg a kapcsolattol is es ha szepen kerdezi az rendben van megint mas ha kijelenti ehes vagyok,az faragatlan.

Igen illik valamit kitenni,keszulni ha hivunk valakit.

2023. márc. 5. 11:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez attol fugg hova mesz

.. Szuleid, nagymama, legjobb barat... Ott siman. Ha csak ismeroshoz akkor azert azt nem kellene hog ehes vahy.... Vagy pl azt mondod... Ehes vagyok ne rendeljunk pizzat?

2023. márc. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!