Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy fiúval megyek étterembe...

Ha egy fiúval megyek étterembe (csak barátok vagyunk) és ki akarja fizetni az ebédem, akkor melyik legyen? (Szavazás)

Figyelt kérdés
Nem tudom mi az illendő reakció. Ha nem lenne egyértelmű, én lány vagyok.

2022. dec. 21. 14:48
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább ragaszkodik, hogy te fizeted a sajátodat. Mondd meg, hogy mivel ez nem randi, nem tartod helyénvalónak.


Velem kollégákkal, haverokkal szokott előfordulni, hogy együtt ebédelünk (mindenki férfi, randizás, megvásárlás, ilyesmi nincs képben, csak felesleges udvariaskodás a fizetés körül). Rendszeres, hogy valaki meghívja a másikat, vissza akarja hívni. De mivel ezek rendszertelen helyzetek, szerintem kínosabb és több félreértést szül, mint amennyi értelme van.

Pl volt olyan, hogy kolléga mondta hogy meghív egy levesre, de én mást is akartam enni, tisztáztuk, hogy ő csak a levest fizeti, de azért kínos volt, viszont már visszakozni sem lehetett, hogy inkább fizessünk külön.


Szerintem a felesleges udvariaskodással több a gond és a kellemetlenség, mint amennyi értelme van. Nincs annál gázabb, mint amikor áll 3 udvariaskodó férfi egy ajtóban és mindenki a másikra mutatva vitatkozik rajta, hogy a másik menjen elsőként.

2022. dec. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!