Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy fiúval megyek étterembe...

Ha egy fiúval megyek étterembe (csak barátok vagyunk) és ki akarja fizetni az ebédem, akkor melyik legyen? (Szavazás)

Figyelt kérdés
Nem tudom mi az illendő reakció. Ha nem lenne egyértelmű, én lány vagyok.

2022. dec. 21. 14:48
A kérdező szavazást indított:
Mindenáron ragaszkodj, hogy te fizess
Elsőre utasítsd vissza, aztán foggadd el, ha még mindig ki akarja fizetni
Elsőre el kell fogadni, nem illik elutasítani
38 szavazat
1 2
 1/11 anonim válasza:
52%
B a helyes
2022. dec. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A helyzettol fugg. Ha csak egy ismeros, de O hivott meg es te elfogadtad, akkor O fizet. Ha ez egy veletlen osszefutas es ehesek vagytok, mindenki fizeti a reszet. Ha ez egy munkamegbeszeles, szintem mindenki fizeti a reszet. En csak akkor fogadnam el a fizetest a reszerol, ha meghivott es en a meghivast elfogadtam. Minden mas esetben fizetnem a reszem.
2022. dec. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%
Én mindenképpen kifizetném a sajátomat, akár akarja, akár nem. Nem tudom elviselni, ha meg akarnak venni.
2022. dec. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagy fizeted a saját fogyasztásodat, vagy elfogadod azzal, hogy legközelebb te fizeted az övét is. Kivétel, ha valami alkalomról van szó, és direkt meghívott ebédre ajándékként.
2022. dec. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkora egy baromság bohockodni hogy előbb azt mondod hogy nem, mikor tudod, hogy ettől még ugyanúgy ki akarja fizetni, hülye szokás az ilyen felfogás. Ha akarja fizesse ki, egyezz bele, ha te viszont semmiképp se akarod hogy ò fizesse akkor mondd meg hogy nem (de csak ebben az esetben, mert hülyeség ez az ócska modoroskodás), és ha ragaszkodik hozzá akkor küldd haza, vagy minden áron ertesd meg vele, hogy te fizeted. Hihetetlen, hogy az emberek nem értik meg elsőre az igent vagy a nemet.
2022. dec. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, nem tudom visszahívni, mert messze lakik, és ki tudja mikor találkozunk megint. Viszont "régimódi" és úgy gondolja a fiúk fizetnek. Szerintem ez hülyeség, de félek megbántom, ha erőszakoskodok, hogy fizethessek. De én meg így igazságtalannak érzem. Ezért írtam a kérdést.
2022. dec. 21. 17:38
 7/11 anonim válasza:
Pasi vagyok. Egyszer egy ilyen szituban a holgy azt mondta: kifizeti o a sajat reszet mert kulonben ugy tunne hogy ez egy randi. Nem volt tobb kerdesem.
2022. dec. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem igazán vagytok barátok ha ez gondot okoz. Ennyi!
2022. dec. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha meghív, akkor ő fizet. Ha nem, akkor ketten.
2022. dec. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

D.

Te fizeted az övét is!

2022. dec. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!