Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért mutatkoznak be egyes...

Miért mutatkoznak be egyes emberek, ha úgy veszik fel nekik a telefont, hogy "szia"?

Figyelt kérdés
Tehát el van mentve a számuk, ezért úgy veszik fel, hogy szia, mert ismerik és tudják, hogy ő csörög. Erre megszólalnak, hogy szia Peti vagyok :D Nem mondod, nem egy ismeretlen számnak sziázok :D
2022. nov. 9. 08:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
Kerüld el az ilyen embereket, nem érnek fel hozzád!
2022. nov. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Megszokás; egyértelműsítés hogy tényleg az van a vonal végén, aki, nem más vette fel a telefont; nem nézett a kijelzőre, csak felvette a telefont, stb.
2022. nov. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 szvicsi válasza:
94%

Szia Balázs vagyok.

Én is így veszem fel a telefont, hogy tudja az illető az első pillanattól, hogy kivel is beszél. Ez nem bunkóság ez egy menő udvarias gesztus.

2022. nov. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert adott esetben nem mindenkinek látható a száma hiváskor, és így egyértelmü
2022. nov. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De ha mondom, hogy szia, akkor nem egyértelmű neki, hogy tudom, hogy ő hívott? Ismeretlen számnak ki veszi fel úgy, hogy szia?
2022. nov. 9. 10:17
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Vannak akik automatikusan tegeződnek, nem annyira szokatlan dolog egy szia, hogy ebből bárki nekiálljon kombinálni.
2022. nov. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Talán azért, mert:

- nem tudhatják 100%-ra hogy el van mentve a számod

- abban sem lehet biztos, hogy kiírja a számot

- ismerek olyat, aki hellózik telefonba, tegezve köszön, pedig nem is tudja, ki az

2022. nov. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

"Ismeretlen számnak ki veszi fel úgy, hogy szia?"

. Név szerint?

2022. nov. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%

"Ismeretlen számnak ki veszi fel úgy, hogy szia?"


Bárki. Van elég bunkó a világon.

Ha meg már úgy veszed fel, akkor miért nem bírod azt mondani, hogy szia Peti. Amúgy is lehet, hogy épp Peti anyja hív és közölni akarja, hogy Peti meghalt, töröld a számát.

2022. nov. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert veheti fel bárki más is főleg ha többen laknak egy lakásban. Pl mi is fel szoktuk venni itthon a családban a másikét és mondjuk hogy mindjárt adom, ha az akit hívtak nincs a telefon közelében. Ha meg olyan van akivel nem akarunk beszélni azt közöljük egymással hogy fel ne vedd vagy tagadd le hogy itthon vagyok. Én legtöbbször csak annyit mondok bele mikor felveszem hogy: "Egy pillanat és adom". Ez olyankor van ha az akit hívtak pl kint van az udvaron vagy másik helységben. Ha meg fürdik vagy wc-n van akkor mondom hogy nincs itt hívja vissza x idő mulva.
2022. nov. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!