Elfogadnátok a pénzt?

Figyelt kérdés

Szomszédunk egy nyolcvan feletti hölgy. Egy szem gyereke külföldön él, vele sosem találkoztam, nem túl jó a kapcsolatuk. Mi csak 3 éve költöztünk ide, és azt hittem, mivel ő itt is született, létezik a falun belüli “szociális” háló (barátok, ismerősök, rokonok). De kiderült, hogy nem. Akik segítettek neki, az egyik elköltözött, a másik meghalt az elmúlt 3 évben. Mikor rájöttünk hogy egyedül van, onnantól elég sokat segítünk neki. Én úgy nőttem fel egy panelban, hogy a szomszédok a kiterjesztett család…

Postai, banki ügyintézés, kórházi csomag (egy hónapig volt coviddal, túlélte), egészségügyi intézmények, földhivatal, bíróság, tévészerelés, lefolyó tisztítás esatobbi.

Megszokta, hogy aki korábban szállította, annak fizet ezért. A lefolyótisztításért is akart. Eddig semmit nem fogadtam el tőle. Ezt nem pénzügyi okokból csináljuk, hanem mert közvetlen szomszéd. Másra nem is terjesztettük ki.😃

A kérdésem, hogy szerintetek ez neki jó vagy inkább nem? Mármint hogy úgymond “adósunk”. Engem totál nem érdekel, de nem tudom, onnan nézve milyen érzés lehet.


2022. szept. 7. 13:14
A kérdező szavazást indított:
Elfogadnám
Nem fogadnám el
Helyzetfüggő
14 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mari néni, ne tessék pénzt adni, szomszédok vagyunk, fordított esetben Mari néni is segítene.
2022. szept. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked belefér ez a mennyiségű segítség, és ahogy te mondod, "kiterjesztett családtag"-nak (mi körön belülinek hívjuk) tekinted, akkor ne fogadd el a pénzt.
2022. szept. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 TappancsMancs ***** válasza:
Ha jó nyugdíja van akkor fogadd el. Amúgy meg szerintem se, hanem mint 1-es írta.
2022. szept. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!