Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit gondoltok az esküvői...

Mit gondoltok az esküvői meghívókon szereplő pénzkérő versekről?

Figyelt kérdés
Nem furcsa/ illetlen/ pofátlan/ követelőző az ilyen verssel ellátott meghívót adó ifjú pár?

2022. aug. 19. 19:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem illetlen is pofátlan is ugyanúgy mint az amikor kaparós sorsjegyet kérnek
2022. aug. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
100%
Még sosem hallottam erről,ahol én élek ez nem szokás. Leírnál egy példát? Kíváncsi lettem
2022. aug. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez felénk (Észak-Dunántúl) sem szokás
2022. aug. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
2-es pl.: ajándékon ne törd a fejed, egy borítékban elrejtheted.
2022. aug. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%
Én kaptam már több ilyen meghívót, én nem tartom illetlennek. Ha egy pár már több éve együtt él akkor megvan már mindenük. Felesleges egy huszadik lábas vagy új tányér készlet. A pénzt legalább olyan dologra követhetik amire tényleg szükségük van.
2022. aug. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%
Nem tartom pofátlannak. Egyrészt egy ajándék ugyanúgy pénzbe kerül,az ember nem ússza meg,hogy költsön. Másrészt pedig ők tudják igazán,hogy mi kell nekik és majd azt megveszik. Inkább az lenne pofátlan,ha azt mondanánk,hogy márpedig megkapod az ezredik kuktát is és örülni fogsz,mert én ezt akarom venni. Legalább az ajándékkal kapcsolatban ne legyünk öntörvényűek és próbáljuk elfogadni,hogy az a nap nem rólunk szól meg arról,hogy mi mit akarunk.
2022. aug. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
5-ős, szerinted esküvőre olyan vendégeket szoktak hívni, akik az ifjú párról semmit sem tudnak? Szerinted, ha tudják, hogy 10 éve együtt élnek, akkor maguktól nem jut eszükbe pénztadni?
2022. aug. 20. 14:11
 8/21 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező,simán előfordul!

Anyósomnak az anyja állandóan édes bort meg csokit vesz,pedig cukorbeteg és csak a száraz bort issza. Szóval igen,nem árt felvilágosítani a rokonságot. Főleg,mivel az emberek változnak és amit tegnap szerettél,azt nem biztos,hogy ma is.

2022. aug. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
84%

„szerinted esküvőre olyan vendégeket szoktak hívni, akik az ifjú párról semmit sem tudnak?“


Igen. Én itt vidéken határozottan azt tapasztalom, hogy a nagyszámú vendégsereg jórésze teljesen felesleges. Engem is olyan rokonok, ismerősök hívnak meg akikkel évek óta (vagy soha) nem beszélgettünk egy tartalmasat. Inkabb el sem megyek.

2022. aug. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
67%

Olyan butácskák ezek, pláne meghívón.

Semmi gond nincs azzal, ha a pár pénzt kér, mert már mindenük megvan. Viszont szerintem kulturáltabb ezt személyesen megmondani, amikor átadják a meghívót.

2022. aug. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!